Eğer bir oyun bilgisayarı alacaksanız sisteme çok fazla önem vermelisiniz. Öncelikle bu bilgisayarın en önemli parçası ekran kartı olacaktır. Minimum 2GB’lık bir ekran kartı kullanmanız gerekiyor. Fakat bu ekran kartının kaliteli olması gerekir. 2 GB’lık ekran kartı eğer alt segmentte yer alıyorsa kesinlikle tercih etmeyin. Çünkü benimki öyle, ekran kartım 2GB olmasına rağmen oyunları çok düşük fpslerde oynuyorum. 

Ekran kartınızı almadan önce sıralamasına bakmayı unutmayın. İkinci olarak işlemci hızı olacaktır. İşlemci hızının ne kadar fazla ise uygulamalar arasındaki geçiş o kadar iyi olur. Ayrıca görüntüye önem veriyor ve masaüstü bir bilgisayar kuracaksanız(tavsiyemiz) iyi bir monitör almanızdır. Sakın oyun için laptop almayın pişman olursunuz. Masaüstü bilgisayarların işlemcileri arasında önereceğimiz AMD olacaktır. Yorum atarsanız daha fazla bilgi vermek için yeni haberleri yazarım.

KAYNAK :

Oyun bilgisayarı alırken nelere dikkat etmeliyiz
Oy Vermek İstermisiniz ?

Etiketler:,,, 60 views Okunma 30 Ağu 2016

Yazar Hakkında

Anonim {SohbetGen}sohbetingezegeni@gmail.com

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

Bunlarada Göz Atabilirsiniz

Benzer Yazılar

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Spam Kontrol - Aşağıdaki Sorunun Cevabını Boş Alana Giriniz ! *