Online web cam test ile bilgisayarınıza takmış olduğunuz kameranızın veya laptop, taplet vs. cihazlarınızda bulunan kameranızın internet üzerinde çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için kullanılmaktadır veya kamerada nasıl göründüğünüzü merak ediyorsanız aşağıdaki bölümde kamerada kendinizi görebilir ve ayar yapabilirsiniz.

Bu sayfayı sık kullanılanlara eklemek için CTRL+D tuşlarına basılı tutarak kayıt işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Online Webcam Test Nasıl Çalışır ?

Bu sayfaya giriş yaptığınız’da otomatik olarak test sayfamıza giriş yapmış sayılırsınız, üst kısımda yer alan kamera Online Web Cam Testbölümün’de cihazınıza bağlı olan kamera çalışmaktadır fakat kamerayı test edebilmeniz için test cihazının çalışmasına izin vermeniz gerekmektedir.

Yan menüdede görüntülendiği gibi bir uyarı alacaksınız bu uyarı’da izin ver butonuna tıkladığınız’da kameranız açılacaktır eğer açılmıyorsa kameranız arızalı veya bağlantılarında sorun var demektir fakat kameranız açılıyorsa sorunsuz bir şekilde çalışıyor demektir.

Bazı arkadaşlarımız online test sistemini genelde sohbet ve arkadaşlık sitelerin’de cam açmadan önce kamerada nasıl göründüklerine bakmak için kullanmaktadır fakat bu özelliğin sitemiz’de yer almasının asıl sebebi ziyaretçilerimizin hem kameralarının kalitesini öğrenmesi hemde kameralarının çalışıp çalışmadığını kontrol etmeleri içindir.

Üst kısımdaki Online Web Cam Test bölümünde kameranız çalışmıyorsa bunun sebebi aşağıdaki sorunlar olabilir,

 • Kamera sistemini tanımayan bir tarayıcı kullanıyor olabilirsiniz bu nedenle test etmek için internet explorer, google chrome veya mozilla firefox kullanmanızı öneriyoruz
 • Web kamerası, USB girişinde sıkıntı olabilir bu nedenle giriş bağlantısını kontrol edebilirsiniz.
 • Kamera bağlı ise çıkartıp tekrar takın ve sayfayı yenileyerek test proğramını tekrar çalıştırınız.
  Tekrar web kamerası bağladığınızda, bir şey bilgisayar ekranında açılır, ya da bir ses duymak görmelisiniz.
 • Bazı web camlar’da ON-OFF düğmesi bulunmaktadır bu düğmenin ON konumunda olup olmadığını kontrol etmelisiniz.
 • Web kameranız için en son sürücüleri indirmeyi deneyin. Kutusu veya Kamerayı kendisinin ara
  modelin adı / numarası ve ardından “için google arama MODEL ADI sürücüsü”. Bu sizi almalı
  indirip yeni sürücüleri yükleyebilirsiniz bir sayfaya.

HD kalitesinde test için ”izin ver” butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.Buradaki web kamerası herhangi bir kayıt işlemi gerçekleştirmez tamamen bilgisayarınız ile kameranız arasındaki yayını sizlere göstermeye yarar ve üçüncü kişiler tarafından kesinlikle görüntülenmez bu işlemi test etmek için aynı sayfayı farklı farklı tarayıcılarda açıp test edebilirsiniz.

Online web cam test uygulaması ile artık herkes kamerasını test edebilecek ve kamerasının çalışıp çalışmadığını kontrol ederek iş işten geçmeden aldığınız kamerayı geri iade edebileceksiniz, Örnek olarak bir marketten veya mağazadan almış olduğunuz kamerayı anında bu sayfa ile test edebilir incelemeden sonra satın alabilirsiniz.

Online Web Cam Test
4.8 (96.67%) 6 oy

Etiketler:,,, 127 views Okunma 28 Haz 2016

Yazar Hakkında

Anonim {SohbetGen}sohbetingezegeni@gmail.com

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

Bunlarada Göz Atabilirsiniz

Benzer Yazılar

Şarkı Sözleri

Şarkı Sözleri

13 Eyl 2017

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Spam Kontrol - Aşağıdaki Sorunun Cevabını Boş Alana Giriniz ! *