Online Photo Editor

SohbetGen online photo editör sistemi sayesinde artık hiç bir proğrama gerek kalmadan resimlerinizi kolayca düzenleyebilecek ve istediğiniz efekti verebileceksiniz.SohbetGen ailesi olarak sitemizi her zaman bir üst seviyeye çıkartmak adına çalışmalar yapıyor ve sizlerin işini kolaylaştırabilecek uygulamaları ve hizmetleri sizler için hayata geçiriyoruz.Bu hizmetlerin başındada online photo editor yani internet üzerinden resim düzenleme sistemi gelmektedir.

Sistemimizi bizler kurduk artık kullanması sizlere kaldı peki bu işlemi nasıl yaparsınız yani resimlerinizi nasıl düzenlersiniz kısaca bunlarıda sizlere anlatalım.

Online photo editor nasıl kullanılır ?

Öncelikle bir resmi düzenlemek için sisteme düzenlemek istediğiniz resmi yüklemeniz gerekmektedir bunun için üst sayfayı yeni açtığınızda ekranın ortasında beliren kutucuktaki Image Url bölümüne düzenlemek istediğiniz resmin url adresini yazarak yükleyebilirsiniz veya bilgisayar, telefon yada tabletiniz’de yer alan resmi düzenlemek istiyorsanız Upload From Computer yazısına tıklayarak sizde olan resmi seçip sisteme yükleyebilirsiniz.

Resim yükleme işleminin ardından yüklediğiniz resim ekranda belirecektir ve düzenlenmesi için sizi bekliyor olacaktır.Aşağıdaki bölümde yükleme işleminin ardından sitemiz sayesinde yapabileceğiniz temel özellikler ve kullanımları yer almaktadır.

Crop: Bu özellik sizin belirleyeceğiniz boyutlar’da resmi kesmenize olanak sağlar, Resmi kesmek için dilerseniz kendiniz boyut belirleyebilir dilerseniz’de maus ile kesmek istediğiniz yeri seçerek resmi kesebilirsiniz.Yapılan bu işleme diğer adı ile kırpma işlemide denmektedir.

Rotate: Bu özellik ise yüklemiş olduğunuz resmi istediğiniz yöne doğru çevirmenize olanak sağlar, bir resmin üzerine başka bir resim eklediniz ve o resmi yan veya başka bir şekilde çevirmek istiyorsunuz işte bu esnada devreye rotate özelliği giriyor, sol bölümden rotate butonuna tıklıyorsunuz ve ”ANGLE” yazan yerdeki barı ileri geri hareket ettirerek resmi istediğiniz şekilde çevirebiliyorsunuz.

Resize: Bu özellik ise yüklemiş olduğunuz resmi yeniden boyutlandırma işlemi yapmanızı sağlar.Çok büyük ebatlardaki resimleri çözünürlüğünü kaybetmeden küçültmek istiyorsanız sol bölümden resize seçeneğini kullanarak yüklemiş olduğunuz resimleri küçültebilirsiniz.

Round: Resimlerinizin kenarlarını oval yapmak veya bir resmi yuvarlak bir biçime sokmak için kullanılmaktadır.Resmi yükledikten sonra sol menüden round seçeneğine tıklayarak radiustaki barı ileri geri hareket ettirerek istediğiniz şekli alana kadar resimleri oval kesim ile biçimlendirebilirsiniz.

Color: Bu özellik resimlerin arka plan rengini değiştirmek için kullanılmaktadır.Sol menüden color seçeneğine tıkladıktan sonra arka plan rengini seçebilir ve apply butonuna tıklayarak uygulayabilirsiniz.

Online Photo Editor ile Resim üzerine nasıl yazı yazılır ?

Bu işlem çok basittir yüzlerce font seçeneği ile istediğiniz resmin üzerine harika yazılar yazabilirsiniz.Resimlerin üzerine yazı yazmak için resmi sisteme yükledikten sonra sol menüden ”BText” seçeneğine tıklayarak yazı yazma bölümüne giriş yapabilirsiniz ”BText” seçeneğine tıkladıktan sonra karşınıza yazı fontları kategorileri ve fonlar çıkacaktır, her bir kategoride yüzlerce fon olduğu için tek sayfaya sığmayacağından fontlar sıralı olarak görüntülenmektedir diğer sayfaya geçmek için sayfanın altında yer alan prev 1,2,3,4,5,6,7,8,…next seçeneklerinin yer aldığı bölümdeki sayfalara tıklayarak font sayfalarını gezebilirsiniz.Ayrıca birde font kategorileri bulunmaktadır bu kategorileri incelemek için sol bölümdeki pick a font yazısının hemen altında yer alan bölümdeki sekmeden kategori değiştirebilirsiniz.

Online Photo Effect Özelliği Nasıl Kullanılır ?

Online photo editör sistemimizin en büyük özelliklerinden biriside siz değerli ziyaretçilerine online photo effect hizmeti sunmaktadır.Yüklemiş olduğunuz resimlere efektler verebilir, emojiler yükleyebilir, renk efekti ile resimleri şekilden şekile sokabilirsiniz.

Sistemimiz hiç bir işlemi kayıt altına almamaktadır bu nedenle rahatlıkla istediğiniz resim üzerinde çalışma yapabilirsiniz fakat yaptığınız çalışmaları kayıp etmemek için işlemin sonunda ”SAVE” butonuna tıklayarak resmi bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

SohbetGen ailesi olarak ziyaretçilerimizin gizliliğine önem verdiğimiz için çerezler haricinde hiç bir bilgiyi sizlerin istekleri dışında depolamıyoruz.Son olarak düzenlemiş olduğunuz resimleri forumlarda, sosyal ağlarda veya herhangi bir sitede paylaşmak isterseniz sitemizin resim barındırma özelliğindende faydalanabilirsiniz.Sitemizin üst kısmında yer alan hızlı resim yükle butonuna tıklayarak resimlerinizi ömürlük olarak sunucularımızda saklayabilirsiniz.

Online Photo Editor
Oy Vermek İstermisiniz ?

Yazar Hakkında

Anonim {SohbetGen}sohbetingezegeni@gmail.com

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

Bunlarada Göz Atabilirsiniz

Benzer Yazılar

Şarkı Sözleri

Şarkı Sözleri

13 Eyl 2017

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Spam Kontrol - Aşağıdaki Sorunun Cevabını Boş Alana Giriniz ! *