Okey’de yancı hakları kanunu ile artık yancılar koruma altına alınmış ve kahvehaneler’de yada okey oynanan diğer yerlerde yancılara yapılan çirkin saldırıların önüne geçilmiştir. 😀

Bu makalemiz ile birlikte artık hemen hemen her yerde görebileceğiniz bu kanunu sizlerle paylaşmak istedik, Çünkü yıllardır yancı arkadaşlarımıza yapılan çirkin hakaretlere bir son vermek ve onların kahvehanelerin temel taşı olduğunu tüm okeyci ve kahvehaneci alemine duyurmak artık bizlerin boynunun borcu olmuştur.Aşağıdaki bölüm’de kahvehanemizde’de yer alan bildirgenin fotoğrafı yer almaktadır.Alt bölüm’de ise 2016 yılı itibariyle yürürlüğe giren ve tüm kahvehanelere asılması zorunlu kılınan kanunun tamamı yer almaktadır.

Okeyde Yancı Hakları Kanunu

Kahvede ve Okey’de Yancı Hakları !

[tie_list type=”starlist”]
  1. Yancı Kahvehaneler’in temel taşıdır, Vazgeçilemez.
  2. Masaya gelen yiyecek ve içeceklerden dilediği ve istediği gibi faydalanabilir…
  3. Bir yancı masaya oturduğun’da kendisine içecek bir şey ikram edilmeden, Kendi haklarını kullanarak kendisi dilediği siparişi verebilir.
  4. Masa üzerin’de bulunan sigaradan, Tercih ettiği tür ve markaları kullanabilir, İzin almak zorunda değildir.Eğer masa üzerin’de sigara bulunmuyor’sa oyunculardan temin etmesi için istekte bulunabilir.
  5. Masa’da oyun ile ilgili yorum yapabilir, Kağıt ve taş dizilimine yardımcı olabilir, Verdiği fikirlerle masayı karıştırabilir, Kimse kendisine darılamaz ve kızamaz.
  6. Oyun esnasın’da oyunculardan herhangi birisi ihtiyaç nedeniyle masadan kalkarsa yerine oturabilir, Oyun oynar ve asıl oyunu gibi oyundaki tüm haklara sahip olur…
  7. Bu hizmetler karşılığında her hangi bir ücret ödemek zorunda değildir.Oyun bitimin’de hiç bir şey yokmuş gibi çeker gider…
  8. Tüm bu kanunlar hiçbir suretle değiştirilemez, değiştirilmesi dahi teklif edilemez.

Yancılar Derneği Genel Başkanlığı

Hasan ŞAHİN

[/tie_list]

Bu kanunu çıktı olarak yazıcıdan çıkartıp tüm iş yerine asılması zorunlu kılınmıştır.Bu kanuna uymayan ve uyarıldıkları halde aynı hatalara devam eden oyuncular yancı haklarını koruma kanunu kapsamın’ca oyundaki tüm hesabı ödeme veya yancıya 1 yıl boyun’ca sınırsız ikramda bulunma cezasına çarptırılacaktır.

 

Okey’de Yancı Hakları Kanunu
Oy Vermek İstermisiniz ?

Yazar Hakkında

Anonim {SohbetGen}sohbetingezegeni@gmail.com

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

Bunlarada Göz Atabilirsiniz

Benzer Yazılar

Şarkı Sözleri

Şarkı Sözleri

13 Eyl 2017

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Spam Kontrol - Aşağıdaki Sorunun Cevabını Boş Alana Giriniz ! *