NTV Google’ı Kandırabilecek Mi?

Son dönemlerde Türkiye’nin çeşitli haber sitelerine yönelik Google tarafından yapılan yaptırımlar ciddi sonuçlar doğururken bu konuda NTV tarafından yapılan yeni bir çalışma ciddi bir tepki topladı. NTV tarafından arama sonuçlarına yönelik yapılan hileli işlemler sonucunda NTV’nin arama sonuçlarında üst sıralarda yer almaya başladığı görülürken kullanıcıları ve Google’ı aldatmaya yönelik yapılan bu davranışlar NTV’nin eleştiri odağında olmasına neden oldu.

Olay Sözlükte Yer Aldı

Konuyla ilgili bir sözlükte ortaya çıkarılan bu durumda NTV’nin video olmayan haberlerde video varmış gibi bir işlem yaptığı ve arama sonuçlarında da videolu haber şeklinde çıktığını görüldüğü belirtildi. Olay üzerine pek çok kişi tarafından yapılan arama sonuçlarında da aynı durum tespit edilirken bu durum NTV’nin kısa süre içerisinde Türkiye genelinde konuşulmasına neden oldu.

Yapılan işlemlerde Google algoritmalarının açıklarından yararlanıldığı ve farklı birkaç kodlama sayesinde haberlerde video varmış gibi gösterildiği belirtilirken 2014 yılında Türkiye’deki büyük haber sitelerine yapılan işlemlerin bir benzerinin NTV için yapılabileceği konuşulmaya başlandı. Yapılan bu haberlerin ardından NTV tarafından herhangi bir yanıt verilmezken önümüzdeki günlerde özellikle yapılan şikayetlerin ardından Google tarafından herhangi bir işlemin yapılıp yapılmayacağı da merak edilmeye başlandı.

KAYNAK :


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir