Note 7’nin Bataryası Ne Kadar Olacak?

Samsung tarafından 2 Ağustos tarihinde tanıtılacağı açıklanan yeni telefon modeli şimdiden büyük bir ilgi görüyor. Konuyla ilgili yapılan bugüne kadarki açıklamalarda yeni telefon modelinin pek çok farklı özelliği barındıracağı belirtilirken yeni telefon modeli ile ilgili gündeme getirilen son konu telefonda yer alacak batarya oldu.

Bugüne kadar batarya ile ilgili kesin bilgiler paylaşılmazken Ubergizmo’nun haberinde bu konuda oldukça iddialı söylemler yer aldı. Haberde yeni modelin 3500 mAh değerinde bir bataryaya sahip olacağını belirtti.

500 mAh Arttı!

Note 7 modelinin bir önceki versiyonu Note 5 olurken Note 5’te yer alan batarya 3000 mAh kapasiteliydi. Bu bakımdan yeni model ile birlikte 500 miliamperlik bir artışın yaşanacağı telefonda ciddi anlamda bir gelişme sağlanacak.

Bataryasının daha fazla olması kullanım açısından daha uzun süre şarj ihtiyacının olmamasını sağlarken bu durum en çok yeni telefon modelin alacak kişiler için avantaj sağlayacak. Son dönemlerde çıkartılan pek çok yeni telefon modelinin yüksek bir bataryaya sahip olması şarj konusunda yaşanan sorunları da asgariye indiriyor.

2 Ağustos tarihi itibari ile yapılacak tanıtımlardan telefon bataryası ve diğer özelliklerinin ne olacağı gündemde olan pek çok iddiaya rağmen merak ediliyor. 

KAYNAK :

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir