Nokia’nın Yeni Modeli Hız Testinde

Nokia Android işletim sisteminin kullanıldığı ilk modeller ile mobil sektöre giriş yapmaya hazırlanırken, uzun zamandan beri markanın telefonları ile ilgili bilgiler de piyasaya sızdırılıyordu. Bugüne kadar net, resmi bir açıklama yapılmamasına karşın Nokia modelleri ile ilgili pek çok bilgiye erişim sağlanmış durumda.

Hız Testleri Paylaşıldı

Nokia’nın yeni modelleri ile ilgili test çalışmalarının sürdürüldüğü öğrenilirken, özellikle cihazların Geekbench’teki sonuçları paylaşıldı. Nokia 5320 olarak tanımlanan model, 2008’de aynı isim ile sunulmuş olsa da yeni model çok daha üstün özelliklere sahip. telefonda olması beklenen özellikler şöyle; Qualcomm işlemci (Snapdragon 820 ya da Snapdragon 821 olabilir) 2GB RAM ve Android 4.4.4 işletim sistemi. Bu özellikleri ile orta segmente yönelik geliştirildiği görülen telefon modeli, piyasadaki amiral gemilerinin çok çok uzağında. Nokia’nın diğer bir modeli Nokia RM-1490 kod adıyla görüntülenirken, bu cihaz hakkında elde edilen bilgiler oldukça sınırlı. Nokia 5320’den çok daha düşük özelliklere sahip olacağı öğrenilen telefon bu bakımdan giriş seviyesinde olacak.

Nokia 5320 ile ilgili yapılan testlerden elde edilen sonuçlar ise şöyle;

KAYNAK :


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir