AnaSayfa / TeknoLoji Haberleri / Nokia’nın Androidleri Görücüye Çıkıyor!

Nokia’nın Androidleri Görücüye Çıkıyor!

Nokia uzun yıllardan beri Windows mobil işletim sistemlerini tercih ederken, markanın ilgi görmemesinin en önemli nedeni olarak işletim sistemi gösteriliyordu. Konuyla ilgili yapılan son açıklamalarda Nokia’nın artık Windows Phone işletim sistemini bıraktığı ve cihazlarda Android işletim sistemini kullanacağı belirtilirken, bu konuda ilk modeller de hazırlandı. İki farklı Android cihaz ile piyasaya giriş yapacak olan Nokia, böylelikle ilk defa Android sistemi ile pazarda boy gösterecek. Cihazlar için pek çok farklı test çalışması yapılırken, Android işletim sistemi dışında cihazlarda yer alacak özellikler de öğrenildi. İki farklı modelin bir tanesi daha güçlü özellikler ile gelirken, telefonda yer alması beklenen özellikler şöyle;2,27 GHz hızında dört çekirdekli işlemci ve 2 GB RAM. Bu cihazın adının Nokia 5320 olması beklenirken, ikinci cihaz için kod adı öğrenilmiş durumda.

Nokia RM-1490 kod adı ile testleri yapılan ikinci cihaz, daha düşük özelliklere sahip. Yapılan açıklamalarda AMD A8-5545M işlemcinin kullanılacağı ve 2 GB RAM’in olacağı belirtildi.

Özelliklerde düşük tercihlerin yapılması şu an için Nokia için en ciddi handikap olarak görülüyor.

KAYNAK :

Oy Vermek İstermisiniz ?

BENZER İÇERİKLER'E GÖZ ATMAK İSTERMİSİNİZ

Hakkında SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

Bunada Göz Atmak İstermisiniz !

The Crew, PC Oyuncularına Bedava!

Ubisoft'un bedava oyun kampanyasında bir sonraki yapım The Crew olacak. Ubisoft, kuruluşunun 30. yılını kutlamak amacıyla her ay bir oyunu PC oyuncularına 14 Eylül 2016

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir