MSI, Z170A GAMING M6 Anakartını Duyurdu

MSI, Enthusiast seviyesi oyuncular için tasarladığı yeni Z170A GAMING M6 anakartını duyurdu.

Lightning USB ve gelecek nesil Killer ağ teknolojisi gibi iki yeni özelliği barındıran Z170A GAMING M6, koyu gri rengi ile farklı bir görünüm sergiliyor. Bu anakart ayrıca tümleşik Twin Turbo M.2 ve Audio Boost 3 gibi birçok yeni özelliğe de sahip.

Piyasada bulunan anakartlardaki geleneksel Asmedia 1142 USB 3.1 denetleyici yongası ya PCIe Gen2 x2 (10Gb/s) ya da Gen3 x1 (8Gb/s) üzerinden bağlanır. Bu nedenle USB 3.1 Gen2 aktarım hızlarını 10Gb/sn ile sınırlar.

Şimdi MSI, PCIe Gen3 x2 (16Gb/s) ile 2 kat daha hızlı çalışan Lightning Asmedia 2142 USB 3.1 Gen2 denetleyici çipine sahip ilk anakartı sunuyor. PCIe Gen3 bağlantısı, aynı anda 2 adet USB 3.1 Gen2 cihazı kullandığınızda transfer hızlarını da çok daha yüksek seviyelere taşıyor. MSI Z170A GAMING M6 anakart hem USB 3.1 Gen 2 Type-A, hem de Type-C arayüzü ile geliyor.

MSI’ın Rivet Networks ile yaptığı uzun işbirliği sayesinde MSI Z170A GAMING M6 anakart gelecek nesil Killer Networking teknolojisine de sahip. Bu yeni teknolojinin detayları önümüzdeki günlerde resmi olarak paylaşılacak.

Z170A GAMING M6 anakart, NVMe ve RAID desteği sayesinde yüksek performanslı SSD’lere de olanak tanıyor. BIOS üzerindeki M.2 Genie işlevi ile oyuncular artık sistem ya da oyun SSD’leri için RAID 0 kurarak oyunların açılış hızlarını artırabilecekler.

 

Facebook Twitter WhatsApp LinkedIn Gmail Google+ PocketTechnopat YouTube kanalına abone olmak için tıklayın…

KAYNAK :

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir