Microsoft Office iOS’ta Parmakla Çizimi Destekliyor

iPad Pro ve Apple Pencil gibi özel donanım ve cihazlarda kullanılmaya başlanan Microsoft Office programları güncellendi. Yeni güncellemeler ile birlikte artık iOS işletim sisteminde parmak desteğinin sunulduğu belirtilirken Apple Pencil gibi kalemler ve parmak ile çizimler direk uygulamalar üzerinde yapılabilecek.

Konuyla ilgili iPhone uygulamasının da desteklendiği belirtilirken kullanıcılar artık iPhone uygulaması üzerinden de kalemle ya da parmak ile ekranda çizimler yaparak Microsoft Office uygulamalarını kullanabilecek. Uygulamalarda yer alan menüden artık yeni çizim bölümünü de yer alırken çizim işlemi yapacak kişilerin bu sekmeyi açması yeterli olacak. Çizim alanının açılmasının ardından kullanıcıların parmakları ile çizim yapması kolay olurken böylece oldukça pratik bir kullanım da sunulacak.

Özel Araçlar Sunuldu

Çizim sekmesinde yeni güncelleme ve geliştirmelerin yapılması kullanıcıların bu özellik sayesinde pek çok farklı imkana sahip olmasını sağlarken çizim bölümünde kalem, renklendirici ve silgi gibi araçlar yer alıyor. Bu bakımdan kişiler sadece çizmek için değil çizimleri renklendirmek ya da silmek için de bu bölümdeki araçları kullanabilecek. Yapılan bu güncellemeler ile birlikte uygulamanın yeni hali App Store üzerinden yayınlanmaya başladı. Kullanıcılar Microsoft Office paketine güncelleyerek yeni özelliği kullanmaya başlayabilir.

KAYNAK :


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir