Microsoft, Lumia Telefonları Bitiriyor

Dünyaca ünlü bilişim ve işletim sistemi firması Microsoft’un lumia telefonları bitireceğine dair ciddi söylentiler mevcut.

Bir süredir mobil cihaz pazarında yaşanan daralmadan en aka zararı gören markalar arasında şüphesiz microsoft’un lumia serisi telefonları mevcut. şirketin windows 10 üzerinde çalışırken yeni model çıkarmaya fasıla vermesi ve uygulama sayısını bir türlü istenen seviyeye getirememesi, windows telefonların pazar payının %0.6 seviyesine gerilemesine sebep oldu. halen piyasada dolaşan ve ciddi kaynaklardan geldiği iddia edilen söylentilere göre, microsoft bu sene sonunda lumia telefon serisini tamamen rafa kaldıracak. şirketin lumia üretimini tamamen durdurduğu iddia ediliyor. pek çok ülkede lumia telefonlara yapılan aka indirimlerin de, sene bitmeden stok eritmeye yönelik olduğu tahmin ediliyor. ancak lumia sonrasında microsoft’un akıllı telefon pazarından çıkmayacağına dair bir olasılık mevcut. şirketin surface serisi cihazları pek çok ülkede ciddi satış rakamları yakalamış. microsoft yönetiminin bundan faydalanarak surface serisi yeni telefonlar çıkaracağı iddia ediliyor. bu iddialar pek yeni değil, geçtiğimiz aylarda surface telefonlar sık sık gündeme geldi. üstelik microsoft içinden mühim isimler de bu olasılığa işaret etti. ancak surface telefonlar gelse de, gelmese de, lumia markası artık yolun sonuna gelmiş gibi görünüyor.

KAYNAK :


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir