Windows 10 tarafından yayınlanan birinci yıldönümü güncellemesi cihazlarda çok iyi iyileştirmeler yapmış olsa da pek çok soruna da yol açtı. Bugüne kadar pek çok eleştirilen yöneltildiği güncelleme için son olarak kamera sorunu yaşandığı belirtildi. Güncellemeyi yükleyen kullanıcıların bilgisayarlarından yer alan kamera kullanamaması bu konuda ciddi bir handikap yaratırken kısa süre içerisinde bu durumun ortaya çıkması pek çok kişinin bilgisayarında aynı soruna sahip olduğunu gösterdi.

Sosyal medya üzerinden de yapılan araştırmalarda kişilerin kameralarını kullanamadığından dolayı Microsoft’a ciddi eleştiriler yönelttiği görülürken en çok kullanılan Skype gibi uygulamalar da dahi kameranın kullanılamaz hale gelmesi pek çok kişinin görüntülü konuşma yapmasına engelledi.

Ortaya çıkan bu sorunun ardından pek çok yöntem de gündeme getirirken kullanıcıların bu tür sorunları önlenebilmesi adına aşağıdaki işlemleri yapması yeterli.

Sorun Nasıl Çözülür?

HKLM\SOFTWARE\WOW6432Node\Microsoft\Windows Media Foundation\Platform bölümüne “EnableFrameServerMode” isimli bir DWORD kaydı oluşturun. Dword değerini ise 0 yapın. Bilgisayarınızı resetledikten sonra sorun kalmayacaktır. 

KAYNAK :

Microsoft Güncellemesi Kameraları Bozdu
Oy Vermek İstermisiniz ?

Etiketler: 61 views Okunma 03 Eyl 2016

Yazar Hakkında

Anonim {SohbetGen}sohbetingezegeni@gmail.com

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

Bunlarada Göz Atabilirsiniz

Benzer Yazılar

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Spam Kontrol - Aşağıdaki Sorunun Cevabını Boş Alana Giriniz ! *