Microsoft Edge İçin Ödül Sistemini Başlatıyor

Uzun zamandan beri tarayıcı sektöründe düşen istatistiklere sahip olan Microsoft geliştirdiği yeni internet tarayıcısı ile birlikte şartları yeniden kendi lehine çevirmeye çalışıyor. Tarayıcının sunulduğu günden itibaren çok fazla ilgi olmazken bu konuda Microsoft için oldukça işin zor olduğunu ortaya çıktı.

Microsoft tarafından yeni bir ödüllendirme sistemine başlandığı belirtildi. Microsoft Edge kullanmayan kişilere yönelik bir puan kazanma sisteminin başlatıldığı belirtirken Microsoft’un yeni tarayıcıya geçmek için kullanıcılara ücret ödeyeceği belirtildi. Microsoft ödüllendirme bölümü tarafından yapılan açıklamalarda sadece Amerika’da geçerli olacak program kapsamında kullanıcıların bir arama motorunu ve tarayıcıyı kullanmaları halinde puan kazanacakları ve bu puanları Microsoft Store üzerinde dilediği gibi harcayabileceği belirtildi.

Yeni tarayıcıyı kullanan kişilerin Bing arama motorunu da tarayıcıda arama motoru olarak belirlemesinin ardından yeni ödüllendirme programına dahil edilebilecek.  Üstelik elde edilen puanların Amazon ya da Starbucks gibi pek çok yerde kullanılabileceği de belirtildi. Bu açıdan bakıldığında kişilerin avantajlı bir kullanım elde edebilmesi ve en önemlisi para kazanabilmesi için yeni tarayıcıyı kullanması yeterli olacak. Şu anda Amerika’da sürdürülen bu projenin başarıya ulaşması halinde farklı ülke pazarlarında da yer alabilmesi mümkün görünüyor.

KAYNAK :

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir