AnaSayfa / SesliSohbet / MacBook Pro’da Parmak İzi Okuyucu Olabilir

MacBook Pro’da Parmak İzi Okuyucu Olabilir

Son dönemlerde teknoloji alanında daha çok güvenlik üzerine çalışmalar yapılırken bu konuda önemli bir bilgi daha gündeme getirildi. Apple tarafından önümüzdeki günlerde görücüye çıkarılacak olan yeni MacBook Pro’nun daha güvenli bir hale gelebilmesi adına pek çok değişikliğin yapıldığı belirtilirken özellikli cihazda parmak izi okuyucusu gibi özelliklerin yer alacağı belirtildi.

Güvenlik Ön Planda

Apple tarafından iPhone’larda kullanılan Touch ID özelliğinin MacBook Pro modellerine ekleneceği ve güç tuşuna gömülü olarak bu özelliğin kullanıma sunulacağı belirtiliyor. Böylece parmak izi okuyucusuna tanıtılacak parmak izi dışında cihazın hiçbir şekilde açılmaması sağlanacak. Yapılacak bu hamle kullanıcıların etkin bir şekilde, güvenli olarak bilgisayarı kullanmasını sağlarken özellikle çalınma durumlarına karşı kullanıcıların verilerinin güvenliği bir hale gelmesi amaçlanacak.

Ödeme Sistemi De Geliyor!

Apple tarafından önümüzdeki günlerde faaliyete geçirilecek bir diğer proje ise ödeme sistemi için olacak. Özellikle Touch ID sisteminin Entegre edilmesiyle birlikte ödeme işlemlerinin güvenli olarak yapılabilmesi mümkün olurken masaüstü işletim sistemlerine yönelik yapılacak yenilik ile birlikte artık internet üzerinden direkt ödeme işlemlerinin Apple Pay ile yapılması sağlanacak. 

KAYNAK :

Oy Vermek İstermisiniz ?

BENZER İÇERİKLER'E GÖZ ATMAK İSTERMİSİNİZ

Hakkında SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

Bunada Göz Atmak İstermisiniz !

Ankara Sesli Sohbet

Ankara Sesli Sohbet

Ankaralıların bir birleri ile bir araya gelerek sesli ve görüntülü sohbet ettiği ankara sesli sohbet …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir