Mac OS Sierra’yı hangi Mac’ler Destekleyecek?

Apple tarafından düzenlenen özel etkinlikte Mac OS işletim sisteminin yeni bir versiyon tanıtımı yapılırken, Mac OS Sierra olarak adlandırılan yeni işletim sistemi çok daha iyi bir performans sağlıyor. Konuyla ilgili yapılan tanıtımlarda Mac OS Sierra için hangi MAC’lerin yeni sistemi kullanabileceği de belirtilirken bunun için özel bir liste yayınlandı. Listeye göre listedeki cihazlar, yeni işletim sistemini deneyebilecek.

2009 ve sonrası MacBook’lar

2009 ve sonrası iMac’ler

2010 ve sonrası MacBook Air’lar

2010 ve sonrası Macbook Pro’lar

2010 ve sonrası Mac Mini’ler

2010 ve sonrası Mac Pro’lar

WWDC 2016’da Heyecan Yarattı!

Apple tarafından düzenlenen WWDC 2016 etkinliğinde en çok ilgi çeken tanıtımlardan birisi de Mac OS için geliştirilen yeni sistemin tanıtılması oldu. Mac OS Sierra olarak adlandırılan yeni işletim sisteminde pek çok farklı özellikler de bulunuyor.

Gelişmiş Siri!

Mac OS Sierra ile birlikte gelişmiş bir Siri kullanıma sunulurken, cihazlarda yer alan kişisel asistan çok daha akıllı ve çok daha öğrenebilir yeteneklere sahip.

Fakat Mac OS Sierra için çoğu kullanıcının yaşadığı sıkıntı 2009 yılı ve öncesindeki cihazlarda Mac OS Sierra kullanılamayacak olması. Bu bakımdan bu kullanıcıların ya cihazını yükseltmesi ya da Mac OS Sierra kullanmaması gerekiyor.  

KAYNAK :


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir