Link Kısaltma Scripti

Bir çok webmasterin kullanmakta olduğu link kısaltma scripti‘ni sizlerle paylaşıyoruz, Ücretsiz olarak indirebileceğiniz bu script sitelerinizin uzun linklerini kısaltarak kullanmanıza olanak sağlamaktadır ayrıca scripte özel admin panelide yer almaktadır, Sitelerinizin subdomainine kurabilir ve sistemi admin panelinden yönetebilirsiniz.

JQuery tabanlı doğrulama, AJAX / jQuery url kısaltma, kullanıcı adı ve şifre ile korunan admin paneli, linkleri silebilme gibi özellikler içerir.Kurulumuda oldukça basit olan bu script ile sizlerde hem kendiniz hemde ziyaretçileriniz için kaliteli bir link kısaltma servisi sağlıyabilirsiniz.Kurulum için aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz ve ardından aktif olarak gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Link Kısaltma Scripti İndir

Link Kısaltma Scripti

Link Kısaltma Scripti Kurulum

  1. Üst kısımdaki bölümden scripti indirip rar arşivinden çıkartınız.
  2. Sitenizin sunucusuna giriş yaparak bir adet veritabanı ve kullanıcı adı oluşturunuz.
  3. İndirdiğiniz script dosyaları içerisinde yer alan database.sql dosyasını oluşturduğunuz veritabanına yükleyiniz.
  4. Veritabanı işlemlerinin ardından script dosyaları içerisindeki db.php adlı dosyayı kendi sitenize ve veritabanı bilgilerinize göre düzenleyin. Ayrıca admin kullanıcı adı ve şifresini’de yine bu dosyada ayarlamanız gerekmektedir.
  5. Düzenlemeler bittikten sonra dosyaları sunucunuza yükleyiniz.

Herşeyi yaptığımıza göre artık işlem tamam demektir, Sunucu kaynaklı bir problem olmadığı sürece sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır, Scriptin admin paneline giriş yapmak için siteadresiniz.com/admin.php‘ye bağlanmanız gerekmektedir.İyi günlerde kullanmanız dileklerimizle.

 

 


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir