Liberty Media, Formula 1’i Satın Alıyor

Liberty Media, Formula 1 için anlaşmaya varıldığını açıkladı.

Amerikalı iş adamı John Malone’un sahibi olduğu Liberty Media, başta TV ve eğlence sektörü olmak üzere birçok farklı alanda çalışıyor. Liberty Media’nın pek çok yüksek tirajlı web sitesinde hisseleri de bulunuyor. Şirket, kısa süre önce Formula 1’i satın almak için anlaşmaya vardıklarını da bildirdi.

Liberty Media, görüşmelerin aylardır devam ettiğini belirterek, en sonunda anlaşmanın sağlandığını bildirdi. Böylece Amerikalı şirket için Formula 1’i satın alma süreci resmen başlamış oldu.

Liberty Media, dünyanın en önemli motor sporu etkinliği Formula 1 için 4.4 milyar dolar fiyat ödeyecek. Ancak ek olarak bir de Formula 1’in 4.1 milyar dolarlık borcunu üzerine alacak. Yani aslında toplamda 8 milyar doları aşan bir ödeme yapacak.

40 yıldır bu organizasyonun yöneticisi olarak görev yapan Bernie Ecclestone, satın alma sonrasında da yönetimde çalışmaya devam edecek. Formula 1’in yeni başkanı ise Chase Carey olacak. Satın alma sürecinin önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde tamamlanması bekleniyor.

 

Facebook Twitter WhatsApp LinkedIn Gmail Google+ PocketTechnopat YouTube kanalına abone olmak için tıklayın…

KAYNAK :


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir