Lenovo’dan Mini Bilgisayar

Intell, Dell aynı zamanda Google firmalarının hemen ardından gelen Lenovo televizyonları bilgisayarlara dönüştüren ufak aparatlar üretimine girişti. IdaCentre 300 Stick ismine sahip olan cihazının tanıtımını gerçekleştirdi. Intel bünyesi altında geliştirilen Compute Stick aynı zaman da Google’ın da Chromecast bilgisayarlarında olmuş olduğu gibi taşınabilirliğiyle birlikte karşımıza çıkan cihazların arasında. Özelliklerinde ise 1.3 GHz hızında görev yapan Atom Z3735 CPU aynı zamanda 2 GB RAM ve 32 GB dâhili hafızaya sahip.

 

Üzerinde barındırmış olduğu HDMI desteğine sahip. Böylece karşımıza çıkan HDMI desteğine sahip olan televizyonlarda ve montörlerde oldukça uyumlu bir şekilde çalışan mini bilgisayar üzerinde Wi-Fi 802.11 b/g/n aynı zamanda Bluetooth 4.0 bağlantı noktasına sahip portlar yer alıyor. Windows 10 desteği olan cihaz içerisinde Fare ve Klavye desteğinin de yer alacağı Lenovo Ideacenter 300, Önümüzdeki aylar da 130 dolar değerinde satışa sunulacak.

 

KAYNAK :


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir