Günümüzde internet ağı o kadar hızlı ilerledi ki faturalarınız bile cep telefonundan ödenebiliyor. Bu sefer size laptopunuzu nasıl Hotspot ağına dönüştürebileceğinizi anlatacağız. Bu uygulama örnek olarak telefonunuz ile modeminizin arasında çok fazla mesafe var ve çekmiyor. Laptop Wi-Fi’nizin çekim gücü daha fazla olduğu için laptopunuzu bir modem olarak kullanabilirsiniz. Bu seçeneği bize Virtual Router şirketi sunuyor. İşte bunu 8 adımda nasıl yapacağınızı anlatacağız. 7 adım olduğuna bakmayın çok kolay bir kurulumu ve uygulaması var. 
1. Yazılımı indirin

Öncelikle ücretsiz bir yazılım olan Virtual Router’a ihtiyacınız var. Yazılımı indirin ve çalıştırın.

2. Yükleyin

Kurulum dosyasını çalıştırın ve adımları geçerek yükleyin. Virtual Router’ı sadece kendi kullanıcı hesabınız için veya tüm kullanıcılar için kurabilirsiniz.

3. Ağınıza isim verin

Virtual Router’ı yükledikten sonra, karşınıza kablosuz ağınıza isim vermenizi (SSID) sağlayan bir pencere gelecek. Varsayılan ad olarak “VirtualRouter.codeplex.com” kullanılıyor ancak bunu değiştirebilirsiniz.

4. Bir parola belirleyin

SSID kutusunun altında ağınız için parola belirleyebilirsiniz. Bunu yapmazsanız ağınıza herkes bağlanabilir ve sorun yaşayabilirsiniz. Tahmin edilmesi zor bir parola seçin, ancak şifreyi cihazlarınızda yazmak çok zor olmasın. En az 8 karakterli bir parola seçin.
5. Paylaşacağınız ağı seçin

Sonraki kutuda paylaşacağınız ağ bağlantısını seçeceksiniz. Açılır kutuya tıklayın ve paylaşmak istediğiniz bağlantıyı seçin. Wi-Fi seçeneğini çoğu zaman göreceksinizdir – kablosuz bağlantınızı paylaşmak isterseniz bu seçeneğe tıklayın.

6. Sanal router’ınızı başlatın

Şimdi “Start Virtual Router” düğmesine tıklayın ve ağınızı etkinleştirin. Pencerenin alt tarafında yeni kablosuz ağın oluşturulduğuna dair “Virtual Router Started…” mesajını göreceksiniz.

Pencerenin alt yarısındaki “Peers Connected” bölümü, bilgisayarınıza bağlanan cihazların listelendiği bölüm olacak.

7. Hotspot’a bağlanın

Laptop’unuz şu an diğer cihazların bağlanabileceği bir Wi-Fi ağı yayınlıyor. Yeni ağa bağlanmak istediğiniz cihazı alın ve kurmuş olduğunuz Wi-Fi ağını bulup, parolayı girerek bağlanın

KAYNAK :

Laptop Hotspot’a nasıl dönüştürülür
Oy Vermek İstermisiniz ?

Etiketler:,, 56 views Okunma 30 Ağu 2016

Yazar Hakkında

Anonim {SohbetGen}sohbetingezegeni@gmail.com

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

Bunlarada Göz Atabilirsiniz

Benzer Yazılar

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Spam Kontrol - Aşağıdaki Sorunun Cevabını Boş Alana Giriniz ! *