Laptop Alınırken Nelere Dikkat Edilmeli

Biz de bu haberimizde bu konuyu ele aldıktan sonra bir rehber hazırlamayı karar verdik.

SSD Olmalı
Mekanik diskler yerine yani HDD’ler artık istemiş olduğumuz performansı verebiliyor. Oldukça hızlı veri transferleri ek olarak stabil kullanım için SSD yapıları olmazsa olmaz diyebiliriz. Aynı zaman da baktığımız da SSD yapıları mekanik disklere nazaran çok daha az ısınıyor ve az enerji tüketimi gerçekleştiriyor. Bu da bilgisayarınızın pil süresini arttırmanıza yardımcı oluyor. SSD barındıran bilgisayarların fiyatları diğer ki ürünlere göre biraz daha tuzlu olabiliyor fakat bu tarz ödeme işlemleri sizlere değecektir.

Arkadan Destekli Klavye Aydınlatması
Esasında bu özelliğe bakacak olursak herkese gereksiz gelebilir. Bu özellikle bilgisayarınızı ele aldığınız her an, Her ortam üzerinde ve her ışık içerisinde kullanmanıza olanak sağlıyor. Klavyedeki tuşlara bakma ihtiyacı hissettiğinizde tuş aramanıza gerek kalmayacak.

Numerik Tuşlar ve TouchPad Olmasına Dikkat Edin
Bilgisayarınız internet üzerinden alacaksınız ilk iki maddeyi es geçmemenize var. Bilgisayarın ergonomisi oldukça sizin için çok önemli durumda. eğer bilgisayarlarınızı tekno marketler üzerinden alacaksınız; Klavyesi üzerinde parmaklarınızın rahat bir biçimde kontrol edilebilir ve dokunduğunuz da işlemleri kolay bir şekilde algılayabilmek ek olarak ekranında sizleri için uygun durumda olması gerekiyor. Bu durumları da göze alarak etkili ürün seçimi yapabilirsiniz.

KAYNAK :


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir