Kolay Video Blog Scripti

Mehmet Cemil Nuralp tarafından tasarlanan Kolay Video Blog Scripti, sade fakat gayet kullanışlı ve hoş bir scripttir, ziyaretçilerin üye olabileceği ve mesajlaşabileceği hatta içerik ekleyip paylaşımlarda bulunabileceği bir scripttir.

İçerik onay sistemi ile üyelerin paylaşımları admin ve editörler tarafından kontrol altına alınabilmektedir böylece botlara ve sitenize zarar vermek isteyenlere karşıda önlem alınmıştır, Sizlerinde kod bilgisi varsa eğer bu script üzerinde biraz daha düzenleme yaparak farklı alanlarda kullanabilirsiniz, Scripti hazırlayan arkadaşımız bu scripti yapabilmeniz için 15 adet video hazırlamıştır ve kanalında paylaşıma sunmuştur, aşağıdaki bölüm’de tasarım videosunu izleyebilirsiniz.

Kolay Video Blog Scripti

Kurulum ve Tasarım Videosu

Scripti aşağıdaki bölümden indirdikten sonra rar arşivinden çıkartınız, Site dosyaları içerisinde yer alan ayar.php dosyasını metin editörü programı ile açarak içerisindeki aşağıda belirttiğimiz kodlar üzerinde düzenleme yaparak kendi veritabanı bilgilerinizi girip kaydediniz.

Düzenlenmesi gereken kodlar ayar.php’de yer almaktadır

$host  = "localhost";
	$dbname = "veritabani-adi";
	$kadi  = "veritabani-kadi";
	$sifre = "veritabani-sifre";

Bu kodları değiştirip kendi veritabanı bilgilerinizi yazdıktan sonra kaydedip dosyaları sunucunuza yükleyiniz, yükleme işleminin ardından indirmiş olduğunuz script dosyaları içerisinde yer alan sql klasöründeki blog.sql dosyasını phpmyadmin’den sunucunuza yükleyiniz ve siteniz kurulmuştur.Yönetim paneline giriş yapabilmek için aşağıdaki bilgileri kullanabilirsiniz.

Yönetim Paneli: www.burayasitenizinadresi.com/admin
Kullanıcı Adı: mehmet
Parola: 1234

Script’in nasıl yapıldığını ve ne emekler verildiğini gördüysek artık indirme bölümüne geçebiliriz, Aşağıdaki bölümde tamamlanmış halini ve sql dosyasını bulabilirsiniz.Belirtilen eklentileri sizlerde indirip kurduysanız script üzerinde düzenlemelerde yapabilirsiniz.

Kolay Video Blog Scripti İndir !

Sitemizde olmayan ve sizlere lazım olan diğer scriptleri bizlere bildirebilirsiniz, tüm scriptler itina ile temin edilerek sizlerle paylaşılmaya devam edecektir, aşağıdaki yorum bölümüne isterseniz bu script hakkında istersenizde istediğiniz script hakkında yorum yaparak sitemize destek olabilirsiniz.


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

5 Responses

 1. erhan dedi ki:

  erhanc.6161@hotmail.com e-mailime rar gönderebilirmisiniz.

 2. Furkanbaglibel dedi ki:

  Zorla Yoruım yaptırıyosun adamlar içtenlikle yorum yapamaz

 3. mert dedi ki:

  paylaşım için Teşekkürler Kardeş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir