İş İstasyonları Buluta Geliyor

Bulut sunucuların geliştirilmesi ve daha kapasiteli bir hale getirilmesi pek çok farklı çalışmanın  da ortaya çıkmasını sağlıyor. Özellikle iş istasyonlarının bulut sunucuların üzerinden çalıştırılmaya başlanmasıyla birlikte kişilerin bulut altyapısını kullanarak çok daha hızlı ve pratik bir çözüm bulması amaçlanıyor. Konuyla ilgili yapılan son açıklamalarda özel iş istasyonları için çalışmaların yapıldığı belirtilirken özellikle HPVC teknolojisinin kullanılacağı açıklandı.

İngiliz ebb3 adındaki bir girişim tarafından HPVC teknolojisinin kullanılarak bulut sunucularda iş istasyonlarının kurulmasına imkan sağlanacak. Yapılacak bir çalışmalar ile birlikte gecikme ya da herhangi bir aksaklık yaşanmadığından dolayı çalışmalar çok daha kolay bir şekilde yapılabilecek. Üstelik uzak iş istasyonu 4K kalitede ekran üzerinde de görüntülenebiliyor.

Üstelik geliştirilen bu teknolojinin en önemli avantajlarından bir tanesi 50 kullanıcıya kadar eş zamanlı olarak çalışmanın desteklenebilmesi. Bu bakımdan farklı bölgelerdeki kişiler dahi bulut sunucuları üzerinden yapacakları işlemlerde 50 kişiye kadar grup çalışmasını gerçekleştirebilecek. Bu özellik ticari alanda hizmet veren firmaların çok daha kullanıcı odaklı bir sistem üzerinde çalışmasını sağlayacak.

NEC, Cisco, Nvidia, NetApp, APC, Microsoft ve Citrix gibi pek çok marka bu alanda çalışmalarını yürütürken yapılacak yenilikler ile birlikte bu markalara pek çok firmanın da eklenmesi bekleniyor 

KAYNAK :


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir