İş İlanı Scripti

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere iş ilanı scripti paylaşacağız, eleman arıyorum scripti veya personel arıyorum scripti olarak’ta bilinen jobberbase kariyer scripti ile sizlerde harika bir site kurabilirsiniz.Tamamen ücretsiz olarak githubta paylaşılan bu scripti sizlerde sohbetgen.com farkı ile ücretsiz olarak indirebilir, üzerinde bir kaç düzenleme yaptıktan sonra rahatlıkla kullanabilirsiniz.

İş İlanı Scripti

Script’in kurulumu oldukça basit arkadaşlar, aşağıda yer alan kurulum yönergelerini takip ederek scripti sizlerde sitenize kurabilirsiniz.İlk önce sizlere script’in admin panelini ve admin paneline nasıl giriş yapacağınızı demo olarka göstermek istedik.

Yönetim Paneli Demo: http://demos6.softaculous.com/jobberBase/admin/
Kullanıcı Adı: admin
Parola: pass

Üst kısımdaki bilgiler demo olarak hazırlanmış olan sitenin bilgileridir.Peki bu script nasıl bir özelliğe sahip merak ediyorsanız işte özellikler.

Script’in Özellikleri
1. Yönetim paneli
2. Sef linkler (SEO)
3. Aktif/inaktif işler
4. Sayfa oluşturma
5. İş ilanı verme
6. Şirketlere ve şehirlere göre ilanlar
7. Anlık arama özelliği
8. Hakkında sayfası
9. İletişim formu
10. Rss desteği

Herşey tamam fakat ben bir an önce indirmek ve kuruluma geçmek istiyorum diyorsanız alt kısımdaki linkten dosyayı indirebilir ve hemen onun altında yer alan kurulum bilgilerine göre scripti hemen kurmaya başlıyabilirsiniz.

Kurulumu
1. Bir veritabanı oluşturun ve SQL klasöründeki jobberbase.sql dosyasını veritabanından içe aktarın.
2. Site Dosyaları klasöründeki _config klasöründe bulunan config.envs.php dosyasını herhangi bir metin editörü ile açın.
3. localhost üzerinde scripti kullanmak istiyorsanız 7.satır ile 32.satır arasını düzenlemeniz gerekmekte. Sitenize kurulum yapacaksanız 33.satır ile 51.satır arasını düzenlemeniz gerekmekte.
4. Aşağıda belirtilen kısımları düzenleyin.
prefix kısmına site adresinizi http ve slash (/) kullanmadan direkt olarak yazın.
db_host kısmına mysql veritabanı adresinizi,
db_user kısmına mysql kullanıcı adınızı,
db_password kısmına mysql parolanızı,
db_name kısmına veritabanı adınızı,
app_url kısmına site adresinizi http ve slash kullanarak yazın.
5. Site Dosyaları klasöründeki tüm dosyaları sunucunuza yükleyin.

Varsayılan Yönetici Bilgileriniz
Kullanıcı Adı: admin
Parola: wmscripti.com

Herşey tamam fakat ben yinede bu scripti kuramadım diyorsanız o halde tek yapmanız gereken bizlere sorununuzu yorum olarak atarak sorunun çözümü için destek almaktır.Teknik ekibimizde yer alan arkadaşlarımız sizlere anında yardımcı olacaktır.

 


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir