Uzun zamandan beri piyasada olan ve artık kullanıcıların oldukça eskittiği iPhone 6’da önemli bir donanım sorunu yaşanıyor. Kullanıcılar tarafından yapılan eleştirilerde ekranın artık kullanılamaz hale geldiği ifade edilirken, dokunmatikte yaşanan sorunlar nedeniyle telefonlarda hiçbir işlem yapılamıyor.

iPhone 6’da Üretim Hatası Mı Var?

iPhone 6 kullanıcılarının telefonları kullanamadığı ile ilgili sosyal medya üzerinden de mesaj yazmaya başlaması kısa süre içerisinde bu alana olan ilgiyi arttırırken, pek çok kişinin benzer sorunu yaşadığı da ortaya çıktı. Telefonların artık piyasada eskimeye başlaması iPhone 6’da çeşitli sorunların ortaya çıkmasına neden olurken iPhone 6 için fabrikasyon bir hatanın olabileceği de konuşulmaya başlandı.

 iPhone 6 ekranında gri bir çubuğun yer almaya başladığı ve ekranın işlevini yitirdiği ifade edilirken bu sorunlar ile ilgili Apple cephesinden henüz bir açıklama gelmedi. Dokunma Hastalığı (Touch Diesase) olarak adlandırılan bu problem tahminlere göre cihazdaki ana karttan dolayı kaynaklanıyor. Ana kartta Apple iPhone 6 için yeni bir özellik kullanırken bu özellik nedeniyle sorunun yaşandığı da uzmanlar tarafından açıklandı. Bu özelliğin yer almadığı önceki modellerde sorun yaşanmazken iPhone 6 ile birlikte bu konuda ciddi bir problem ortaya çıktı. 

KAYNAK :

iPhone 6’ya Dokunulamıyor!
Oy Vermek İstermisiniz ?

Etiketler: 47 views Okunma 27 Ağu 2016

Yazar Hakkında

Anonim {SohbetGen}sohbetingezegeni@gmail.com

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

Bunlarada Göz Atabilirsiniz

Benzer Yazılar

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Spam Kontrol - Aşağıdaki Sorunun Cevabını Boş Alana Giriniz ! *