iOS 10 Android Nougat’ın Gerisinde Kaldı

İki işletim sisteminin de yeni versiyonu ile piyasaya giriş yapması kuşkusuz kıyas ve karşılaştırmaların da yapılmasını sağladı. Android yeni versiyonu ile birlikte iOS 10’da mevcut olmayan özellikleri ile dikkat çekti. Öyle ki Android 7.0 ile birlikte kullanıcılar çok daha iyi bir işletim sistemine sahip olurken bir önceki versiyonundan farklı olarak 250 ek işlevin telefona eklendiği belirtildi. Bu bakımdan güncelleme ve geliştirmeler ile birlikte Android çok daha farklı bir hale getirilirken bu konuda iOS Android’in gerisinde kaldı.

Android ile birlikte gelen en önemli özelliklerinden bir tanesi hızlı ayar geçişleri oldu. İstediğiniz ayarlara daha kolay erişebilmek adına öne alabilir ve hızlı ayarlardan bu ayarları dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Android ile birlikte gelen diğer bir yenilik ise sanal gerçeklik için yapılan iyileştirmeler. Böylece artık sanal gerçeklik konusunda çok daha iyi bir deneyim elde etmek mümkün olacak.

İşletim sisteminde dikkat çeken diğer bir detay ise ekranın ikiye bölünerek farklı işlemlerin tek bir ekranda yapılabilmesi. Daha önce Android işletim sisteminin hiçbir versiyonunda böyle bir özellik bulunmazken yeni güncelleme ile birlikte artık kullanıcılar farklı işlevleri tek bir ekran üzerinden yapma imkanı elde edecek. Bu bakımdan kullanıcıların oldukça iyi bir telefon deneyimi şimdiden bekliyor olacak.

KAYNAK :


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir