İnternet Kullanımlarında

Türkiye İstatistik Kurumunca (TÜİK) tarafından 2016 yılı için yapılan araştırmalarda bilgisayar ve internet kullanım oranları incelenedi. Konuyla ilgili yapılan araştırmalarda 16  ve 74 yaş grubunun araştırmaya dahil edildiği belirtilirken, bu yaş aralığında kişilerin bilgisaytar kullanım oranlarının yüzde 54,9 olarak tespit edildiği açıklandı. Bu bakımdan Türkiye’de araştırma kapsamına alınan kişilerin yarısından fazlası bilgisayar kullanımı konusunda yeterlilik düzeyinde. 

İnternet Kullanım Oranları Daha Yüksek

Araştırmaya katılan kişilerin internet kullanım oranlarının daha yüksek olduğu görülürken, katılımcıların yüzde 61.2’lik bölümünün internet kullandığı belirtildi. bu bakımdan internet kullanımında önceki yıllara kadar artış olduğu da ortaya çıkarıldı. Araştırmanın en önemli sonuçlarından birisi ise düzenli internet kullanımı. Bu konuda yapılan araştırmalarda düzenli internet kullanıcılarının oranının son dönemlerde artış gösterdiği ve bu artış ile birlikte yüzde 94.9 olarak tespit edildiği belirtildi. 

10 haneden 8’inde İnternet Var!

Yapılan araştırmalar hane üzerinden de incelenirken, Türkiye’deki 10 evden 8’inde internet olduğunu da gösterdi. Bu bakımdan Türkiye’deki internet kullanım oranları son yıllarda oldukça iyi bir artış yaşamış durumda. Evde interneti olmayan kişilerin internete ihtiyaç duymadığı için bu konuda talepte bulunmadığını beyan ederken, ihtiyaç halinde internet hizmetlerinden yararlanılması ve bu konuda yüksek ücretlerin çok fazla dikkate alınmadığı da araştırma ile ortaya çıkarılmış durumda. 

KAYNAK :

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir