İnternet İndirmelerinden Vergi Alınacak

Amerika’nın vergilendirme sisteminde kişilerin internet üzerinden indirdiği içerikler için de vergi ödemesi gerekirken bu vergi ödemelerinde yüzde 6’lık bir vergi oranı belirlenmişti. Konuyla ilgili yapılan son açıklamalar da değilse uygulanan vergi sisteminde değişikliğe gidileceği ve bu vergi kapsamının genişletileceği ifade edildi. Bu bakımdan şu an yüzde 6 olarak belirlenen değerin artış gösterebilmesi de mümkün duruyor.

Mevcut vergi uygulamalarının özellikle internet üzerinden yaşanan gelişmeler ile birlikte yeniden şekillenmesi gerektiğine inanan hükümet, bu konuda düzenlemeleri hazırlamaya başladı. Dijital açılım olarak adlandırılan bu düzenlemelerde internet üzerinden içerik indiren kişiler bu içerikler için ödeme yapmak zorunda kalacak. Yapılacak vergi ödemesi ile birlikte artık internet üzerinden yapılan indirme işlemlerinde de kullanıcıların ödeme yapması gerekecek.

Müzik, e-kitap, yazılım, oyun gibi tüm içeriklerden vergi alınmaya başlanacağı belirtilirken ülkedeki pek çok bilgisayar kullanıcısı yapılacak bu düzenlemeye karşı tepki gösterdi. Aynı zamanda internet üzerinden satılan ürünlerin ya da uygulamaların fiyatlarında da vergi nedeniyle artış yaşanması beklenirken yüzde altılık vergi ödemesinin kullanıcılar tarafından karşılanması amacıyla internet üzerinden satışa çıkartılan tüm ürünlerde yüzde 6 oranında bir zam yapılabilir.

KAYNAK :

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir