İnternet hız testi

Merhaba değerli sohbetgen ailesi artık web sitemiz üzerinden internet hız testi yapabilmeniz mümkün, Üst kısımda yer alan test uygulaması ile kullanmakta olduğunuz internet bağlantınızın download ve upload ölçümlerini yapabilirsiniz.Tamamen ücretsiz olan bu uygulama firmalardan almış olduğunuz bağlantınızın hızını test etmek amacıyla kullanılmaktadır.

İnternet hızımı nasıl test edebilirim diyorsanız doğru adrestesiniz, sizlerde sadece bir kaç saniyenizi ayırarak internet hız testi yapabilirsiniz.

İnternet Hız TestiIP ADDRESS: Bu bölüm sizlerin internete bağlı olduğunuz ip adresinizi göstermektedir.Bu ip’lerde farklılık olabilir.

DOWNLOAD: Bu bölüm ise internet download hızınızı göstermektedir yani internetten indirme işlemi yaparkenki hızınızı göstermektedir.İnternetten herhangi birşey indirirkenki hızınız burada yer almaktadır.

UPLOAD: Bu bölüm ise aktarım hızınızı göstermektedir yani internette herhangi birşey paylaşırken yaptığınız yükleme işleminin hızı burada gösterilmektedir.

 

İnternet hızınızın yavaş olması her zaman firmalar ile alakalı olmayabilir, hava şartları, tarayıcı sorunları veya bilgisayarınız’da yer alan virüs vb. zararlı maddelerde internet bağlantı hızınızın düşmesine sebep olabilir.Bu nedenle test işlemini farklı cihazlar üzerinde’de deniyerek kesin bir bilgi sahibi olabilirsiniz.

internet hız testi işlemine katılmak ve bağlantı hızınızı test etmek isterseniz, üst kısımda yer alan start butonuna tıklayarak test işlemini başlatabilirsiniz, test işlemine başlamadan önce bu sayfa hariç, internetinizi kullanan diğer tüm araçların bağlantısını kapatmalı ve açık olan internet sayfalarını kapatmalısınız bu etkenler bağlantı hızınızın düşük olarak gösterilmesine neden olabilir.

[ads1]

Test işleminin ardından bağlantınızın özelliklerini, hangi firmadan aldığınızı ve test sonuçlarının nasıl çıktığını burada paylaşabilir ve diğer arkadaşlarınız ile karşılaştırma yapabilirsiniz.Sizler’de daha fazla geç kalmadan test işlemine başlayın ve ne için para verdiğinizi öğrenin.Tüm soru, görüş ve önerilerinizi ve uygulama hakkındaki yorumlarınızı’da bizlere bildirebilirsiniz.

 


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir