Intel’den Project Alloy İle VR Atağı

Sanal gerçeklik alanında yeni tanıtımlar pek çok marka tarafından son dönemlerde yapılmaya başlandı. Intel tarafından yapılan son tanıtımlarda ise sanal gerçeklik kaskı adı verilen özel bir cihazın tanıtımı gerçekleştirildi. Bugüne kadar piyasada sunulan pek çok sanal gerçeklik cihazından çok daha başarılı olduğu ifade edilen yeni cihaz için yapılan tanıtım dünya genelinde büyük bir ilgi gördü.

Project Alloy Geliyor

Project Alloy adının verildiği sanal gerçeklik cihazı tüm diğer cihazlardan ayrılıyor. Bağımsız çalışma kabiliyetinin olması ve herhangi bir kablo olmadan tamamen uzaktan bağlantı sayesinde çalışabilmesi cihazı özel ve farklı kılıyor. Bu bakımdan kullanıcılar çok daha iyi bir deneyim sunacak sanal gerçeklik gözlüğüne Project Alloy ile sahip olabilecek.

Sanal gerçeklik cihazında aynı zamanda Microsoft’un geliştirdiği Windows Holographic de kullanılacak. Yeni cihazda artırılmış gerçeklik canlı tutulacağı ve yeni güncellemeler ile birlikte kullanıcıların iyi bir deneyim edebilmesinin amaçlandığı belirtilirken, 2017’nin son aylarına doğru cihazın piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Hazırlıklar Sürüyor

Şu anda hazırlık aşamalarının yapıldığı cihaz için çeşitli geliştirmelerin yapılacağı öğrenirken gelen bilgilerde ön hazırlık sürecinin tamamlandığı fakat cihaz geliştirme işlemlerinin ve piyasaya sunmak için tüm çalışmaların ancak 2017’nin ortalarına doğru tamamlanabileceği ifade edildi.

KAYNAK :


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir