Dünya genelinde oldukça en büyük yaygın işlemci üreticisi aynı zamanda geliştirici konumunda olan IntelSSD gibi birçok ürünün yanına ek olaraktan küçük boyutlara sahip bilgisayar üretmekte. Firmanının yıl içerisinde belirli dönemlerinde güncellemiş olduğu tasarım ve donanım konusunda Intel NUC mini PC olarak adlandırılan bu bilgisayarın 2015 versiyonları nihayetinde kullanıcıların huzurunda tanıtıldı. 

Geliştirilen bilgisayarın uygun fiyatı aynı zamanda kompakt boyutlarıyla akıllarda yer edinen Intel NUC PC‘ler üzerinde gerçekleştirilen donanımsal güncellemelerle birlikte çok daha da az enerji tüketiminde bulunacak. Intel firmasının üzerinde 14NM‘deki CPU ailesinin üyelerinden olan Braswell mimarisine sahip yaklaşık olarak 6 Watt güç tüketimine sahip olan güçlü donanım birimi NUC Mini PC modelini canlandıracak. 

Ürünün yaklaşık olarak iki farklı versiyonları mevcut. NUC5CPHY kod adına sahip olan modele yakından baktığımızda ise üzerinde 1.5GHz hızına sahip Celeron N3050 CPU ile gelirken, Diğer modellerde ise NUC5PPYH 1.6GHz Pentium N3700 ile karşımıza çıkacak. İki versiyonda CPU mimarisi x64 beraberinde bellek konusunda ise 8 GB RAM ile karşımıza çıkacak. Donanım üzerinde dahili olarak 400 MHz‘lik bir GPU birimi yer alacak. Performans olarak GPU donanımları 700 MHz‘e kadar saat frekanslarında oynama yaşanacak. 

Geliştirilen ürünlerin fiyatlarına baktığımızda ise 140 ve 180 Dolar ile raflarda yerini almaya hazırlanan Intel PC‘leri, Kullanılan CPU modelinden dolayı Fan kullanılmayacak. Optik giriş ve USB 3.0 gibi girişlere sahip olacak bilgisayarlar, 8 Haziran‘da satışa çıkacak.

KAYNAK :

Intel NUC mini PC 2015 Modeli Açıklandı
Oy Vermek İstermisiniz ?

Etiketler:,, 52 views Okunma 02 Eyl 2016

Yazar Hakkında

Anonim {SohbetGen}sohbetingezegeni@gmail.com

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

Bunlarada Göz Atabilirsiniz

Benzer Yazılar

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Spam Kontrol - Aşağıdaki Sorunun Cevabını Boş Alana Giriniz ! *