Önce bir çubuk bilgisayarından bahsedelim. Çubuk bilgisayar nedir ne işe yarar işte sorularınızın cevabı burada. Çubuk bilgisayar daha önce bildiğimiz Android TV Boxlar gibi bir çalışma prensibi var. Bu yanınızda her zaman taşıyabileceğiniz türden bir bilgisayardır. Fakat bu bilgisayarı taşırken ihtiyacınız olan şeyler bir adet monitör, klavye ve mouse olacaktır. Tabi normal bir insan bunları yanında taşımaz. Şimdi Intel’in ürettiği bu yeni bilgisayar Compute Stick hakkında bir tanıtım yapmak isteriz.

Computer Stick Özellikleri

Compute Stick’de Core M Skylake işlemci kullanıldı. Ayrıca işletim sistemi olarak Windows 10 tercih edildi. Computer Stick’in bir diğer özelliği ise 64 GB’lık bir depolama alanına sahip olması. USB 3.0 portu kullanılan Computer Stick’de ayrıca iki adet USB 2.0 girişi de bulunuyor. Bu modelin fiyatı 399 dolar aynı bilgisayarın Core m5’li modeli ise 499 dolara satışa sunuldu.

KAYNAK :

Intel’den çubuk bilgisayar hamlesi
Oy Vermek İstermisiniz ?

Etiketler:,,, 100 views Okunma 30 Ağu 2016

Yazar Hakkında

Anonim {SohbetGen}sohbetingezegeni@gmail.com

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

Bunlarada Göz Atabilirsiniz

Benzer Yazılar

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Spam Kontrol - Aşağıdaki Sorunun Cevabını Boş Alana Giriniz ! *