Gorilla Glass 5 Geliyor!

Akıllı telefonlarda ekranın hasar görmemesi adına özel bir sistem kullanılırken bu sistemle akıllı telefonların daha dayanıklı bir hale gelmesi sağlanıyor. Konu ile ilgili yapılan açıklamalarda kişilerin bu teknolojinin yeni versiyonunu kullanmaya başlayacağı belirtilirken Gorilla Glass 5 çalışmalarının büyük oranda tamamlandığını açıklandı. Açıklama ile birlikte akıllı telefonların gelecek yıllarda çok daha dayanıklı olacağı belirtilirken bu sayede telefonların ekranlarında yaşanan sorunlar çok daha az olacak.

4 Kat Dayanıklı

Corning firması tarafından üretimi gerçekleştirilen bu yeni teknolojinin beşinci versiyonu bir önceki versiyonuna göre çok daha dayanıklı olacak. Öyle ki yapılan açıklamalarda beşinci versiyonunun bu konuda bir önceki versiyona göre 4 kat daha fazla dayanıklılık sunacağı belirtildi. Konuyla ilgili yapılan açıklamada yeni versiyon ile ilgili testler ya da benzer çalışmalar hakkında bilgi paylaşılmasa da yeni sistemin çok daha kapsamlı olacağı net bir şekilde ifade edildi.

Darbeye karşı dayanıklılığının yanı sıra kişilerin ekranının çizilmesini önleyen Gorilla Glass teknolojisi bu bakımdan pek çok marka tarafından tercih ediliyor. Yeni versiyonun piyasaya sunulmasının ardından telefonlardaki dayanıklılık çok daha fazla artarken kullanıcıları oldukça önemli bir özellik de bekliyor olacak.

KAYNAK :


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir