Google’dan Korsana Ağır Darbe

Korsana karşı pek çok marka tarafından özel bir çalışma yürütülürken dünya genelinde teknoloji denilince akla ilk gelen markalardan olan Google servislerinde The Pirate Bay için engelleme getirildi. Konuyla ilgili yapılan resmi açıklamalarda Google Chrome üzerinden korsan yayın yapılan Torrent ağı The Pirate Bay’a giriş yapılamayacağı belirtildi.

Yapılan açıklamalarda kullanıcıların siteye girmeye çalışması halinde zararlı içerik olarak hata mesajını yayınlanacağı belirtilirken kullanıcıların hiçbir şekilde tarayıcılar üzerinden bu siteye giriş yapamayacağı belirtildi. Bölgesel olarak engellemelerde kullanıcılar Proxy gibi farklı araçlar sayesinde engelleri aşılabildiği gibi Google tarafından yapılan bu engellemenin aşılabilmesine şu an için mümkün görünmüyor.

Google Chrome da yaşanan bu durumun bir benzeri de Mozilla tarafından uygulanırken Mozilla Firefox üzerinden siteye giriş yapmak isteyen kullanıcılara da yine benzer bir hata mesajı yayınlanacak.

The Pirate Bay’dan Önlem Geldi!

The Pirate Bay yönetimi ise yaşanan bu durum sonrasında konuyla ilgili detaylı bir şekilde Rapor hazırladıklarını ve bu raporu Google’a ilettiklerini belirtti. Yöneticiler tarafından yapılan resmi açıklamada endişelenecek herhangi bir durumun bulunmadığını belirtilirken Google’a belirtilen zararlı içeriklerin sitede olmadığının açıklandığı söylendi.

Google tarafından alınan bu kararın ardından Diğer sitede de benzer bir filtrenin gelip gelmeyeceği merak edilirken sitelerin Google tarafından kapatılması daha pek çok kullanıcı tarafından eleştirilen bir hamle oldu.

KAYNAK :


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir