Google’dan Dev Adım! Artık Klasik Renk Olmayacak

Google’ın kullanıma sunulduğu ilk günden itibaren değiştirme konusunda karar almadığı ve klasik mavi rengi kullandığı arama sonuçlarında değişikliğe gideceğinin gündeme gelmesi kullanıcıların pek çoğundan tepki gördü. Özellikle arama sonuç renklerinin siyah olacak olması kullanıcılar tarafından tepkiyle karşılanırken bu konuda yeşil renginin de yer alabileceği belirtildi.

Google arama sonuçlarına yönelik yaptığı çalışmalarda özellikle sonuçlardaki linklerin siyah olması için çalışmalara başladığı öğrenilirken bu konuda resmi olarak bir açıklama yapılmış değil.

Google arama sonuçlarında uzun zamandan beri mavi temayı tercih ederken pek çok kullanıcının Beta sürümünde yeni renkleri deneyimlediği ve bu renkleri beğenmediği belirtildi. Yabancı basında yer alan bu haberlerde pek çok görsel de paylaşılırken Twitter üzerinden de Google’a yeni çağrılar yapılmaya başlandı.

#BringBacktheBlue (mavi geri gelsin) olarak başlatılan kampanyada Google’dan arama sonuçları üzerinde herhangi bir değişiklik yapmaması istenirken bu konuda Google’ın nasıl bir karar vereceği merak ediyor.

Konu ile ilgili net bilgilerin elde edilememesi pek çok spekülasyona da yol açarken önümüzdeki günlerde bu durumun netlik kazanması bekleniyor. Konuyla ilgili gündemde yer alan bir takım haberler de ise Google’ın sadece test amaçlı böyle bir çalışmaya imza attığı iddia edilmiş durumda.

KAYNAK :


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir