Google’dan Anneler Günü İçin Doodle

Amerika Birleşik Devletleri’nde 1908 yılında annesini kaybeden Anna Jarvis tarafından başlatılan anma günü 1914 yılından itibaren resmi olarak kutlanmaya başlandı.

Kongre Onayladı, Resmen Kutlandı

Anma gününden kutlama gününe dönüşen Anneler Günü Amerika Birleşik Devletleri’nin kongresi tarafından onaylandıktan sonra dünya genelinde ilgi görmeye başlarken en yaygın olarak Mayıs ayının ikinci pazar günü kutlanıyor. Anneler gününün 1914’te resmi olarak ilan edilmesiyle birlikte her Mayısın ikinci pazarında büyük bir alışveriş çılgınlığı da yaşandı. Özellikle eski yıllarda tebrik kartları satışlarının çok yoğun olduğu belirtilirken günümüzde daha çok teknolojik ürünler ve mutfak ürünleri ile anneler günü kutlanıyor.

Google Es Geçmedi

Anneler Günü için pek çok iddia gündemde yer alsa da en çok kabul edilen hikaye belirtilen Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşanan hâdisedir. 1914 yılından itibaren resmi olarak kutlanmaya başlanan Anneler Günü Türkiye’de de kutlanmaktadır. Çeşitli hediyeler ile annelerinin anneler gününü kutlayan kişiler bu özel günde anne sevgisini tekrar yaşarken bu günü Google da es geçmedi.

Özel günler için hazırlanan doodle serilerine Anneler Günü ile bir yenisini ekleyen Google aynı zamanda paylaşma linki koyarak Anneler Günü’nün çeşitli sosyal medyada da yapılan doodle ile kutlanmasına imkan sağladı. 

KAYNAK :

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir