Google, Mobil Reklamlara Düzenlemeler Getiriyor

Google, mobil internet sitelerindeki reklamlara çeşitli düzenlemeler getiriyor.

Masaüstü sürümlerde olduğu gibi mobilde de her boş noktayı reklamla dolduran web sayfaları var. Dolayısıyla kullanıcılar asıl ulaşmak istediği içeriği göremeyebiliyor. Google, bu türden reklamların kapladığı internet sitelerini cezalandıracak.

Bilgisayarda geniş ekran gereği tüm detaylar görülebiliyor olsa da, mobilde ekran alanının kısıtlı olması görüntülemeyi zorlaştırabiliyor. Bunun üstüne bir de reklamlar geldiğinde mobil kullanıcılar mağdur oluyor. Google, mobilde kullanıcı deneyimini olumsuz etkileyen reklamlar barındıran web sitelerini cezalandıracak, çeşitli filtrelere takılmasına sebep olacak.

Yeni sistem, 10 Ocak 2017’den itibaren devreye sokulacak. Reklamları ısrarla artırmaya devam eden ve kullanıcıları olumsuz etkileyen web siteleri aramalarda alt sıralara düşürülecek. Google, web tasarımcı ve yayıncıların mobil reklam konusundaki tutumunu da göz önünde bulunduracak.

Facebook Twitter WhatsApp LinkedIn Gmail Google+ PocketTechnopat YouTube kanalına abone olmak için tıklayın…

KAYNAK :


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir