Google Duo Geliyor

Hızlı alt yapısı ve sadeliği ile görüntülü konuşma özelliğini kullanıcılara sunacak olan Google yeni uygulaması için son hazırlıklarını yapıyor. Farklı özelliklerin yer aldığı uygulamada özellikle gizliliği sağlanabilmesi gizliliğe ve güvenliğe önem veren kişilerin uygulamayı tercih edebilmesini sağlayacak durumda.

İki kişi arasında yapılan görüşmelerin şifrelendiği ve görüntülü konuşmada herhangi bir güvenlik handikabının olmadığı belirtilirken uygulamada geliştirilen yeni teknoloji ve yazılımlar oldukça iyi bir uygulamanın ortaya çıkmasını sağlamış durumda. Üçüncü kişilerin görüşmelere erişimi her türlü engellendiğinden dolayı piyasaya çıkacak en önemli uygulamalardan bir tanesi de Google Duo olacak.

Sistemde yer alan önemli özelliklerinden bir tanesi de tık tık adı verilen özellik olurken video çağrısı geldiğinde kullanıcının çağrıyı cevaplayamaması durumunda dahi kameranın açılarak karşı tarafın görüntü alması mümkün. Google Duo kullanacakların kamera kullanımı konusunda dikkatli olması gerekiyor. Ayrıca kişilerin herhangi bir problem yaşayıp yaşamadığının görüntülenmesi için de bu özelliğin kullanılması çoğu zaman hayat kurtarabilir.

KAYNAK :


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir