Google Chrome Artık RAM Yemeyecek!

Google Chrome bugüne kadar özellikle RAM tüketimi nedeniyle sürekli eleştiri alırken, tarayıcının bu konuda iyileştirmeler ile düzeltileceği açıklandı.

Google Kararlı!

Google Chrome için alınan karar Google tarafından resmen açıklanırken yapılan açıklamalarda Google Chrome için 1-2 ay gibi bir sürenin gerektiği açıklandı. Bu süre il birlitke gerekli değişikliklerin yapılacağı açıklanırken çalışmaların ana odağı performans olacak.

Özellikle Microsoft tarafından geliştirilen ve performans açısından çok daha iyi olan Edge’ye karşılık olarak Google tarafından bir hamlenin yapılması beklenirken, bu hamlenin gelmesi ile birlitke Chrome yenilenen haliyle çok daha iyi bir performans sunabilir. Bu durum tarayıcısı sektöründe Chrome için uzun yıllar daha liderliği de getirebilir.

CPU ve GPU kullanım oranlarının azaltıldığı bir Chrome tüm kullanıcıları daha da memnun edecek. Zira özellikleri ile Google Chrome oldukça ilgi çekerken, sadece yüksek tüketimleri eleştiri alıyordu. Tarayıcıda yapılacak yeni güncellemeler ile birlikte yeni bir versiyon kullanıcılara sunulacak. Bu konuda yapılacak geliştirmeler ile ilgili daha detaylı bilgilerin paylaşılması bekleniyor.

KAYNAK :


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir