Google Ban Nasıl Kaldırılır ?

Google ban nasıl kaldırılır ?

Bu konu ile ilgili bir çok sitede bilgiler verilmekte fakat site sahiplerine tek bir çatı altın’da faydalı bir bilgi sunulmamıştır bu nedenle bizler sohbetgen ailesi olarak sizlerin bu derdine çare olmak ve google ban nasıl kaldırılır sorununuza çözüm olacak bir paylaşım yapmak istedik aşağıdaki yöntemler ile sizler’de sitenizdeki ban sorunundan kurtulabilirsiniz.

Google Ban Nasıl Kaldırılır ?

Öncelikle belirtmek isterizki adsense ban ile google ban bir değildir bu nedenle aşağıdaki yöntem sitelerini google aramalarında göremeyenler için hazırlanmış çözümdür, eğer sizlerde google arama motorundaki aramalarda sitenizi göremiyorsanız vede sitenizin banlandığını düşünüyorsanız aşağıdaki yöntemi uygulayarak sitenizin spam’dan çıkmasını sağlıyabilirsiniz.

Öncelikle sitenin banlı olup olmadığını kontrol etmek için satın almış olduğunuz domaini webmaster tools’a ekleyiniz daha sonra webmaster tools’ta sol taraftaki menüde arama trafiği kısmında yer alan manuel işlemler bölümüne tıklayınız, Manuel işlemler bölümünde aşağıdaki gibi bir uyarı görüyorsanız siteniz banlanmış demektir.

Google Ban Nasıl Kaldırılır ?

Üst kısımdaki resmi webmaster tools’a eklediğiniz sitede’de görüyorsanız siteniz banlıdır, sitenizin banlanma nedenleri aşağıdaki seçeneklerden birisi olabilir,

Otomatik blackhat seo yazılımları; Her kendisini SEO cuyum diye tanıtana seo yaptırmak sitenize zarar verebilir, yanlış yapılan çalışmalar ve Seo yazılımları ceza almanıza neden olabilir.

Excessive Cross-Linking; Siteniz’de açmış sub domainler ile bir biri arasın’da backlink vermek sitenizi banlatabilir, Subdomainler arasında backlink verme yöntemi de sitenize zarar verebilir.

Doorway Pages; Sayfaya gizli şekilde yazı ve yönlendirme yerleştirme.Meta refresh kodları kullanırken dikkatli kullanmanız gerekmektedir, Bu kodlar sitenizin banlanmasına neden olabilir
Cloaking; Sadece arama motorları için yapılmış sayfalar ve diğer ceza çeşitleri,
Aşırı yönlendirme; Site içerisinde sayfalar arası yönlendirmeler’de sitenizin banlanmasına neden olabilecek başlıca sebeplerden olabilir.

Bu işlemler sitenizin index almasını engeller vede aramalarda çıkmamasına neden olur, peki sitenizin ban yediğinizi anladığımıza göre şimdi gelelim çözüme, aslında bu işlemin çözümü çok basit fakat bazen çok kısa bazende çok uzun zamanınızı alabilir.Bu nedenle sitemi belirttiğiniz gibi yaptım fakat çözüm olmadı demeyin, siteniz tam spam yediyse bu işlem biraz zaman alabilir. Eğer siteniz sandbox’a girdiyse bu çok ağır bir cezadır vede bu cezadan kurtulmanız için biraz süre gerekebilir.

Google Ban Nasıl Kaldırılır ? İşte Çözüm !

Sitenizin banının kaldırılması için sitede bulunan thin content ( boş içerikleri ), Duplicate Content ( yinelenen veya tekrar eden içerikleri ), Copy Content ( kopya içerikleri ) temizlemeniz gerekmektedir ayrıca raking signals’tan veya webmaster tools’tan sitenize gelen bağlantıları kontrol ederek zararlı tüm linkleri engellemeniz gerekmektedir, hacklink veya banlı sitelerden gelen linklerde sitenizin zarar görmesine neden olmaktadır bu nedenle backlinkleri temizlemenizdede fayda var.Tüm bu işlemleri yapmanın en kolay yolu sitenizi sıfırlayıp içerisindeki tüm herşeyi sildikten sonra bir html sayfası oluşturup title, meta, description etiketlerini ekleyip en az 300 veya garanti olsun diye 600 kelimelik bir makaleyi’de html sayfasına entegre ettikten sonra sitenize yükleyiniz ve o tek sayfa ile sitenizi çalıştırmaya başlayınız.

Üst kısımdaki işlemleri yaptıktan sonra siteniz tek sayfa html olarak çalışmaya başlıyacaktır bu işlemin ardından sitenizi tekrar webmaster tools’a ekleyip arama trafiği manuel işlemler bölümün’den inceleme talebinde bulunun butonuna tıklayıp google’nin sitenizi tekrar incelemesi için bir talep gönderiniz.Örnek olarak aşağıdaki inceleme talebi formunu kendinize göre düzenleyerek gönderebilirsiniz.

Örnek inceleme talebi formu;

Merhabalar ben sohbetgen.com sitesinin sahibiyim; sohbetgen.com adlı web sitem ../…/…. tarihin’de tarafımca yenilenerek, google yönergelerine uygun hale getirilerek yeniden tasarlanmiştir, Sitemin yeniden incelenerek, tarafıma bildirilmesini rica ederim.

Üst kısımdaki talebi kendinize göre düzenleyebilir veya sizler buna benzer daha güzel bir inceleme talebi ile tekrar başvuru yapabilirsiniz, inceleme talebi gönderdikten sonra sizlere en az 3 iş günü içerisinde geri dönüş yapılacaktır.Eğer web spam uygulamasının kalkmadığı mesajı gelirse ümitsizliğe kapılmayın, siteyi tekrar tekrar inceleyip uygulamanın kalktığını banın kaldırıldığı mesajı gelene kadar inceleme talebinde bulunmaya devam edin.

Tüm bu işlemlerin tarafımızca halledilmesini ve sitenizdeki banın kaldırılmasını istiyorsanız SEO uzmanlarımız ile irtibata geçebilirsiniz, web.developer07 skype adresini ekleyerek sitenizin google banını uygun fiyatlara kaldırtabilirsiniz.En fazla 1 hafta içerisin’de google banınız kaldırılmaktadır.


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir