Google Analytics’te Kaynak Kullanılamıyor Hatası!

İnternet sitelerinin kullanıcı istatistiklerini sunan ve Google tarafından kullanıma sunulduğu için büyük ilgi gören Google Analytics, dün yaşanan sorunlar nedeniyle kullanılamaz hale geldi. Sitede yaşanan problemlerin ardından pek çok kullanıcı ne olduğunu anlayamazken, olay yapılan resmi açıklama sonrasında açıklığa kavuştu. Google Analytics için Twitter üzerinden açıklama yapan Google, sistemde bir sorun yaşandığını ve sorunun giderilmesi için çalışmalara başlandığını belirtti.

Google Analytics Kaynak Kullanılamıyor Hatası!

Google Analytics üzerinden veri almaya çalışan kişiler kaynak kullanılamıyor hatası ile karşılaşırken, şu ana kadar çözüm hala bulunabilmiş değil. Google konuyla ilgili etkin olabilecek bir çözüm yolu da sunmuş durumda. Kişilerin tarayıcı bellek temizleyerek sisteme giriş yapmayı denemesini isteyen Google, kesin çözüm sunulana kadar bu çözümün işe yarayabileceğini belirtti.

Saldırı Mı Var?

Sistemde yaşanan bu sorunun ardından Google Analytics’e yönelik bir saldırının olduğu gündeme gelirken, henüz böyle bir durum Google tarafından doğrulanmış değil. Küçük bir yazılım hatasının da olabileceği konuşuluyor. Bu bakımdan Google tarafından yapılan yeni açıklamalarda bu konuda bilginin de verilmesi bekleniyor. 

KAYNAK :


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir