Galaxy Note 7 Japonya’ya Özelleştirildi

Galaxy Note 7 modeli ile birlikte dünya genelinde satışa çıkmaya başlayan Samsung bu konuda Japonya’yı da es geçmiş değil. Marka için en önemli pazarlardan birisi olarak gösterilen Uzak Doğu pazarında farklı bir pazarlama stratejisi uygulanırken, piyasaya çıkan Galaxy Note 7 modellerinde önemli bir değişiklik gözlendi.

Galaxy S7 Serisinde De Görülmüştü!

Galaxy Note 7 öncesinde piyasaya giriş yapan Galaxy S7 serisinde de benzer bir durum görülürken, telefonlarda Samsung logosu yer almadı. Bu durum yeni piyasaya sunulan Galaxy Note 7’de de görülürken, bu konuda henüz bir açıklama yapılmadı. Samsung tarafından bu bölgelerde farklı bir pazarlama stratejisi yürütülürken, çoğu zaman telefonlardaki donanımların bu bölgeye özel olarak geliştirildiği de görülmüştü. Fakat logo konusundaki seçimlerin nedeni oldukça merak ediliyor.

Japonya’daki kişilerin bu konuda özel istekleri ve tercihleri Samsung tarafından böyle değerlendirilmiş de olabilir. Zira gündeme gelen konularda en çok üzerinde durulan nokta telefon üzerinde çok fazla logonun beğenilmemesi. Bu bakımdan Galaxy Note 7 ile birlikte bu isteği karşılamaya devam eden Samsung’un iyi bir satış oranı yakalamak adına böyle bir özveride bulunması da makul bir seçenek.

 

KAYNAK :


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir