Fırat Kalkanı Operasyonun’da 3 Asker Şehit Oldu

Haberin videosunu izlemek için tıklayınız

Fırat kalkanı harekatından acı haber geldi ve 3 askerimiz şehit oldu, Fırat kalkanı harekatı kapsamında suriye’nin el bab bölgesinde operasyon yürüten TÜRK askerlerine saldırı düzenlendi, Saldırıda ilk belirlemelere göre 3 asker şehit oldu, Gaziantep ve kilisteki hastanelere getirilen yaralı askerlerimizin’de tedavisi sürmektedir.

Türk Silahlı Kuvvetlerimiz’den gelen son açıklamalara göre askerlerimizin üzerine bombaları esad yağdırdı, şehit ve yaralılarımız var, 3 askerimiz şehit oldu ve 10 asker ise yaralandı, yaralanan askerlerimiz şuanda gaziantep ve kilis hastanelerinde tedavi altındalar.TSK askerlerin suriye rejim güçlerine ait uçaklar tarafından vurulduğunu açıkladı.

Türkiye’nin 24 Ağustos’ta başlattığı sınır ötesi harekât Fırat Kalkanı’ndan bu sabah acı haberler geldi. Terör örgütü IŞİD’in elindeki El-Bab’ı kuşatan Türkiye destekli Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) güçleriyle cephede yer alan askerlere, saldırı düzenlendi. Saldırıda yaralanan 13 asker helikopter ve ambulanslarla Kilis ile Gaziantep’teki hastanelerde tedavi altına alındı. Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne getirilen askerlerden üçü şehit oldu. Saldırıda yaralanan 10 asker de Kilis ve Gaziantep’teki  hastanelerde tedavi altına alındı. Diğer yaralı askerden birinin durumu ağır. Üç ayını dolduran operasyonda, şehit asker sayısı 16’ya çıktı.


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir