Fatal error: Call to undefined function session_register() in / Hatası [ Çözüm ]

Merhaba arkadaşlar bilindiği gibi php5.4 ve üstü sürümler’de session_register fonksiyonu kaldırıldığı için, alt sürümler için tasarlanan içeriklerde Fatal error: Call to undefined function session_register() in hatası alırsınız, bu hata ile karşılaşan arkadaşlar aşağıdaki çözüm işlemini uygulayarak sorunu ortadan kaldırabilirler.

Fatal error: Call to undefined function session_register() in / Hatası [ Çözüm ]

Örnek Hata;

Fatal error: Call to undefined function session_register() in /home/**/**/**/**/login.php on line 68

Eğer üst kısımdaki gibi bir hata ile karşılaşırsanız, çözüm için iki tane seçenek var bu seçenekleri uygulayarak kesin bir şekilde sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Sorunu düzeltmeniz için gerekli olan kod;

<?php 

if(!function_exists("session_register")) { 
  function session_register() { 
    $args = func_get_args(); 
     
    if(count($args) <= 0) 
      return; 
     
    foreach($args as $key) 
      $_SESSION[$key] = $GLOBALS[$key]; 
       
  } 
} ?>

Her iki çözüm için üst kısımdaki kod gereklidir öncelikle bu kodu kopyalayalım ve çözüm işlemlerine geçelim.

1.Çözüm; Hata aldığınız sistemin functions.php sayfasını açıp üst kısımda yer alan kodu functions.php dosyasının içerisine ekleyiniz ve kaydedip tekrar sunucunuza yükleyiniz.Bu işlemin ardından eğer hala sorun devam ederse o halde ikinci seçeneğe başvurabilirsiniz.

2.Çözüm; functions.php dosyasına eklediğiniz halde hata aldıysanız o halde yapmanız gereken hata sayfasını açıp o sayfanın üstüne eklemeniz sorunu çözecektir, üst kısımda vermiş olduğumuz örnekte login.php dosyasının 68. satırında yer alan session fonksiyonu yüzünden sitemiz hata vermişti bizde bu hatayı kaldırmak için üst kısımda yer alan çözüm kodunu kopyalayıp login.php dosyasının en üstüne ekleyip kaydediyoruz ve işlem bu kadar basit arkadaşlar.

Bu kodu hata aldığınız tüm sayfaları açıp en üstüne eklediğiniz’de Fatal error: Call to undefined function session_register() in hatasının ortadan kalktığını ve sitenizin sorunsuz olarak çalıştığını göreceksiniz.Eğer hala sorun devam ederse bizimle iletişime geçebilir ve teknik destek alabilirsiniz.


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir