Facebook’ta Hareketli Resim Paylaşma

Facebook’ta hereketli resim paylaşma dönemi başladı artık seçtiğiniz hareketli resimleri facebook’ta yayınlayabilir ve çok özel resim arşivi oluşturabilirsiniz.

facebook profiliniz’de gif uzantılı hareketli resimleri paylaşmak istiyorsanız aşağıda yer alan işlemleri yerine getirerek sizler’de facebook’ta hareketli resim paylaşmaya başlıyabilirsiniz.Bu işlem için herhangi bir siteden indirmiş olduğunuz gif uzantılı resim yani hareketli resim olması yeterlidir.

[tie_list type=”heart”]
  1. Sitemizin üst kısmında yer alan hızlı resim yükle butonuna tıklayıp, resim yükleme sayfamıza giriş yapınız.
  2. Resim yükleme sayfasına giriş yaptığınızda dosya seç butonuna tıklayıp paylaşmak istediğiniz resmi seçip yükle butonuna tıklayarak resmi siteye yükleyiniz.Facebook'ta hareketli resim paylaşma
  3. Bir kaç saniye sonra resim yüklenecek ve üst kısımdaki sayfa açılacaktır, Açılan bu sayfada yer alan ”Resim Adresi” veya ”Doğrudan Erişim” bölümündeki linki kopyalıyarak facebook durum bölümüne yapıştırı
  4. nız.Facebookta hareketli resim paylaşmak
  5. Eğer yüklediğiniz resim doğru bir şekilde upload edildiyse üst kısımdaki gibi görüntülenecektir, fakat resim görnüntülenmiyorsa f5 tuşuna basarak facebook sayfasını yenileyip tekrar deneyiniz veya resmi sitemize yükledikten sonra bir kaç dakika bekleyip resmi daha sonra paylaşabilirsiniz.
[/tie_list]

Facebook’ta yer alan cache ( çerez ) sisteminden dolayı yüklenen resim ilk etapta görüntülenmeyebilir bu nedenle sayfayı yenilemeniz gerekmektedir.Örnek olarak ramazan bayramında olduğumuz için ramazan bayramı tebrik mesajının yer aldığı hareketli resmi sitemize yükledik ve aşağıdaki dorudan erişim linkini kopyaladık

Örnek Resim Doğrudan erişim linki;

http://resimupload.sohbetgen.com/upload/ramazan-bayrami2.gif 

Üst kısımdaki linki alıp facebooktaki Ne düşünüyorsun? yazan yere yapıştırdığınız’da aşağıdaki resim görüntülenecektir.

 

Rmazan Bayramı

Yapamadığınız veya takıldığınız her hangi bir yer olursa buradan yazabilirsiniz, anında sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir