Facebook / Twitter ve Diğer Sosyal Ağlara Giriş Yok

Facebooka neden girilmiyor, twittera neden girilmiyor sorularının cevabı işte burada.

Facebook / Twitter  ve Diğer Sosyal Ağlara Giriş Yok

25.08.2016 tarihi itibariyle gece gec saatler’de sosyal ağlar’a girişler kısıtlandı ve bir çok kullanıcı profiline dahi girmekte zorlanmaya başladı.Bir çok kişi siber saldırımı oldu diye düşünürken yerel kanallardan henüz bir açıklama yapılmadı.

Sosyal medya sitelerine giriş yapmak isteyen kullanıcılar zorlanıyor. Saat 23:00’dan itibaren Youtube, Twitter, Facebook ve Instagram sitelerine girmek isteyenler eğer VPN yani gizli giriş için ip değiştirme proğramları kullanmıyorsa bunu başaramıyor.

TurkeyBlocks, 25 Ağustos Perşembe günü yerel saatle 23:07’den bu yana internet üzerinde çoklu kısıtlama gözlemledi.

Facebook, Twitter ve Youtube servisleri saatlerdir sınırlandırılmış durumda. Web siteleri ve mobil uygulamaların her ikisi de kısıtlama nedeniyle kullanılamıyor. Adli veriler ISS bağlantılarının kısıtlandığını gösteriyor.

Türkiye’nin iki büyük servis sağlayıcısı TTNet ve Uydunet’i etkileyen kısıtlama, daha sonra Turkcell ve Vodafone’un da dahil olduğu mobil servis sağlayıcılara sıçradı.

Bölgesel veya ulusal olağanüstü hâl ile bağlantılı bir yayın yasağı hiçbir sosyal medya veya basın kuruluşu tarafından rapor edilmedi.

Sitelere sorunsuz bir şekilde girmek istiyorsanız VPN proğramlarını kullanabilir ve bu proğramlar yardımı ile kesintilerden kurtulabilirsiniz.Yerel yetkililerden bir açıklama geldiği zaman yine sohbetgen.com üzerinden siz değerli takipçilerimize duyuracağız.


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir