Facebook Paylaşımlarında İçerik Resmi Çıkmıyor

Sitenizi facebook’ta paylaştığınız’da siteniz’de konu için belirtmiş olduğunuz veya konunun içerisinde yer alan resimler görünmüyorsa bunun için bir kaç işlem yaparak resimleri ve sitenizin bilgilerini meta kodlar ile facebook’a göndermeniz gerekmektedir bu kodlar olmadığı zaman facebook normal şartlar altında rastgele resimleri görüntüleyerek paylaşım yapmaktadır ve bazı durumlarda resimlerde görünmemektedir.Örnek olarak aşağıdaki resimlere göz atabilirsiniz.

1-Aşağıdaki resimde sitemizi facebook’ta paylaştık ve sitemizde kodlar ekli olduğu için resim ve sitenin başlığı ile birlikte açıklamasıda paylaşıldı.

Facebook Paylaşımlarında İçerik Resmi Çıkmıyor

2-Bu resimde ise paylaştığımız içeriğin kodlarında eksiklik olduğu için paylaşım resmini görmedi ve siteyi olduğu gibi sadece linki ile paylaştı.

facebook-paylasimlarinda-icerik-resmi-cikmiyor2

Bu sorundan kurtulmanın iki yolu öncelikle kodlar ile yapmanız gereken işlemi anlatacağım sonrada sitenize ekleyeceğiniz bir eklenti ile nasıl yapacağınızı anlatacağım.

Facebook Paylaşımlarında İçerik Resmi Çıkmıyor ( ÇÖZÜM )

1.Seçenek; Aşağıda yer alan kodları eklediğiniz içeriğin veya resim ile açıklaması görünmeyen içeriğin üst kısmına eklemeniz gerekmektedir, kodları eklemek için içerik bölümünün üst kısmında yer alan ”METİN” sekmesine tıklayarak wordpress kodlarının görüntülendiği bölümü açıp kodları en üst satıra ekleyiniz, Kodlar üzerinde belirtilen bölümler üzerinde düzenleme yaparak içeriğinizi yayınlayınız, yayınlama işleminin ardından facebook’ta içeriğin linkini paylaşınız, sitenizi facebookta paylaştığınızda belirtmiş olduğunuz resim, başlık ve açıklama ile paylaşıldığını göreceksiniz.

[php]<meta property="og:title" content="Facebook’ta Paylaşılacak Başlık" />
<meta property="og:description" content="Facebook’ta paylaşılacak açıklama" />
<meta property="og:url" content="İçerik Linki" />
<meta property="og:image" content="Başlıkta çıkmasını istediğiniz resim linki" />
[/php]

Bu işlemi yaparken herhangi bir sorun ile karşılaşırsanız bizlere yorum atabilirsiniz, sizlere yardımcı olmaya çalışırız.Eğer hiç uğraşmayayım ben direk eklentiyle işimi halledeyim diyorsanız aşağıdaki seçeneğide deneyebilirsiniz.
2.Seçenek; Bu işlemde işinizi görecek ve sitenize kodları otomatik olarak ekleyecek olan All in One Seo Pack eklentisidir, bu eklenti sitenizde yüklü ve aktif durumda ise All in One Seo Pack özellik yöneticisi bölümüne giriş yaparak sosyal meta özelliğini aktif hale getirmeniz gerekmektedir.Sosyal meta özelliği aktif hale geldikten sonra sol menüde All in One Seo başlığının altında beliren sosyal meta ayarları bölümüne giriş yapınız.

All in one Seo Pack Sosyal Meta All in one Seo Pack Sosyal Meta Ayarları

Üst kısımdaki resimdede görüntülendiği gibi gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra, ayarları güncelle butonuna tıklayıp sitenizi kaydediniz, bu işlemlerin ardından siteniz hemen görüntülenmeyebilir, facebook cache sisteminden dolayı düzenlemeleriniz bir kaç saniye sonra görüntülenir, biraz bekleyip sayfaları yeniledikten sonra sitenizi paylaşarak paylaşımlarınızın düzeldiğini göreceksiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir