Facebook Hesabım Kapatıldı Ne Yapmalıyım ?

Facebook hesabım kapatıldı ne yapmalıyım, kapatılan facebook hesabı nasıl açılır, facebook hesabıma giriş yapamıyorum, facebook hesabım çalındı nasıl alırım, facebook hesabım engellendi nasıl açılır.

Facebook Hesabım Kapatıldı Ne Yapmalıyım ?

Sizler’de üst kısımda saydığımız sorunlardan birisi ile karşılaştıysanız hesabınızı geri alabilmeniz için facebook yardım merkezi ile irtibata geçmeniz gerekmektedir, Kapatılan veya ulaşamadığınız hesabınızı geri alabilmeniz için hesap sahipliğini doğrulamanız ve o hesabın size ait olduğunu kanıtlamanız gerekmektedir.

Hesabınızın yanlışlıkla kapatıldığını düşünüyorsanız ve hesabınız gerçekten size aitse bu hesabı tekrar almak çok kolay fakat ikitane önemli husus var bunlar ise sisteme kayıtlı e-mail ve cep telefonunuza erişiminizin yani kullanılabilir olması gerekmektedir çünkü hesabı alabilmenin ilk şartı giriş e-posta adresi veya telefon numarası ile başvuruda bulunmanız gerekmektedir.

Hesabımı geri almak için ne yapmalıyım ?

Kapatılan facebook hesabınızı geri alabilmeniz için facebook’un yardım merkezindeki kişisel hesabım kapatıldı formunu doldurmanız gerekmektedir.Buraya tıklayarak formu doldurabileceğiniz sayfaya “Başvuru Formları” adlı sayfaya ulaşabilirsiniz.Alt kısımdaki görseldede göreceğiniz gibi belirtilen alanları doldurup gönderdikten sonra facebook yöneticileri araştırma başlatarak hesabın size ait olduğunu onaylayıp tekrar aktif hale geldiğini belirten bir mail veya sms sizlere yollayacaklardır.

Facebook Hesabım Kapatıldı Ne Yapmalıyım ?Üst kısımdaki görseldede görmüş olduğunuz alanları doldurup göndermeniz, kapatılan, çalınan veya herhangi bir sebepten dolayı erişim sağlayamadığınız facebook kişisel hesabınızı geri alabilmeniz için en hızlı yoldur, bu nedenle her zaman hesabınızın güvenliği için sisteme cep telefonu ile kayıt yapmanız vede mail adresinizi güncel tutmanız en önemli önceliğiniz olsun.

Formu doldururken gireceğiniz bilgiler sadece sistem yöneticileri tarafından görüntülenir ve inceleme işlemi bittikten sonra sistemden silinir bu nedenle gönül rahatlığı ile bilgilerinizi gönderebilirsiniz.Ayrıca formu doldururken ek bilgiler bölümüne imla kurallarına uyarak ve okunur bir dil ile sorunun açık bir şekilde neden kaynaklandığını vede nasıl bir sorun yaşadığınızı anlatmanız geri dönüş  vede görevlilerin hesabınızı size iade edebilmesi işlemini kolaylaştıracaktır.

Burada belirttiğimiz konu ve iletişim sayfası sadece hesabının yanlışlıkla kapatıldığını düşünenler için gerekli olan iletişim kanalıdır diğer sorunlarınız için facebook yardım merkezi sayfasını ziyaret etmeniz gerekmektedir.Sizlere bu konu ile ilgili yardımcı olabildiysek ne mutlu bizlere.

 

 


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir