En Sevilen Pokemon Hangisi?

25 Temmuz ve 28 Temmuz tarihleri arasında yapılan araştırmada Türkiye’nin de aralarında bulunduğu ülkelerdeki mobil oyun alışkanlıkları araştırıldı. Yapılan araştırmaya 5499 kişinin katıldığı belirtilirken mobil oyunların büyük bir bölümü Pokemon Go oyunu üzerine oldu.

Araştırmada katılımcıların yüzde 76 oranında oyunu bildiği belirtilirken yaklaşık yüzde 35’lik bir oranda da oyunun oynandığı görüldü. Kişilerin yüzde 89 oranında 17 yaş altı olması dikkatlerden kaçmazken yaklaşık yüzde 48’lik bir oranın günde en az bir saat Pokemon Go oynadığı belirtildi. Katılımcıların yüzde 5’i ise 5 saatin üzerinde oyunu oynadığını belirtti. Oyun için harcamalara yönelik yapılan araştırmada ise katılımcıların yüzde 83’ü oyun için harcamalara sıcak bakmadığı ve herhangi bir para yatırmadığı görüldü.

Pikachu Çok Seviliyor!

Pokemon oyunları oynayan kişilerin özellikle dışarıda dolaşmaya çıkmadan önce oldukça hazırlık yapması dikkatlerden kaçmadı. Dışarı çıkan kişilerin telefon, güç cihazı, kulaklık, su ve gözlük almayı ihmal etmediği belirtilirken bu gereksinimleri yanından ayırmayan kişilerin oranlarının oldukça yüksek olması da oldukça ilginç bir sonucu çıkardı. Pokemon Go oyununda en çok sevilen Pokemona yönelik yapılan araştırmalarda ise yüzde 54 oranında Pikachu ön plana çıktı. Mewtwo, Bulbasaur, Charizard, Charmander ve Pichu Pikachu’yu takip etti.

KAYNAK :


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir