Ehliyet yenileme ücreti ne kadar?

Ehliyet yenileme ücreti ne kadar işte cevabı sizlerle, Ehliyetini yenilemek isteyenler Emniyet müdürlüklerine giderken 15 TL yeni kart ücreti ödemeleri gerekmektedir.Ehliyetinizi 84 ülkede geçerli yenisiyle değiştirmek için sizlerde daha fazla geç kalmadan emniyet müdürlüklerine aşağıda yer alan evrakları tamamlayarak başvurabilirsiniz.

Ehliyet yenileme işlemi Emniyet Genel Müdürlüğüne ait (www.surucurandevu.egm.gov.tr) internet adresinden online randevu aldıktan sonra, il/ilçe trafik tescil birimlerinde yeni tip sürücü belgesi işlemlerini gerçekleştirebilecek.

Ancak randevu yoğunluk sebebiyle 6 ay sonrasına bile verilebiliyor. Sözcü’nün haberine göre İstanbul ve İzmir için en erken tarih 2 ay sonrası olurken; Ankara, Bursa, Diyarbakır gibi bazı illerde bu süre, 4-6 aya kadar uzuyor.

Yeni ehliyet başvurusu yaparken nüfus cüzdanı, uluslararası aile cüzdanı, pasaport, sürücü belgesi, memur cüzdanı, avukat kimlik kartı, askeri kimlik kartı, basın kartı veya muhtarlıkça düzenlenmiş talep belgesi gibi kimlik belgesi yerine geçen fotoğraflı belge ve bir adet biyometrik fotoğrafla yapılacak.

Sizlerde artık daha fazla geç kalmadan yeni kimliklerinize kavuşabilirsiniz randevunuzu aldıktan vede belgelerinizi hazırladıktan sonra artık sizlerde yeni kimliğinize kavuşmak için emniyet müdürlüğünün yolunu tutabilirsiniz.Konu ile ilgili sormak istediğiniz sorularınızı alt kısımdaki yorum bölümünü kullanarak bizlere iletebilirsiniz.


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir