Edirne Seslisohbet Odaları

Edirne seslisohbet odaları; Web camda görüntülü sohbet edebilmenize olanak sağlayan ve mikrofon yardımı ile sesli olarak iletişim kurabilmeniz için tasarlanmış ücretsiz arkadaşlık sitesine ait odalardan birtanesidir ve bu odalar edirne halkının bir araya gelerek bir birleri ile tanışmalarına imkan sağlamaktadır.

Edirne’de yaşıyorsanız ve edirnede yaşayan bir partner arıyorsanız sitemiz’in edirne sohbet odalarına giriş yapabilir ve bu odadaki online kullanıcılarımız ile tanışmaya başlıyabilirsiniz, sitemize misafir olarak giriş yapabilir ve sohbetlere katılabilirsiniz ama online olmadığım zamanlarda sizi tanımak isteyenler profilinizi incelesin ve resimlerinize ulaşsın istiyorsanız üye kayıt bölümünden sitemize üye olabilir ve profilinizi oluşturabilirsiniz.Oluşturduğunuz üye profilinize resimler, videolar ve sizleri tanıtan yazılar ekleyebilirsiniz.Ayrıca profilinize ekleyeceğiniz iletişim bilgileriniz ile sitemizdeki diğer edirnelilerin sizlerle iletişim kurmasını sağlıyabilirsiniz.
2016 yılında illere özel olarak açmış olduğumuz vip sohbet odalarımız arasına katılan edirne sohbet odaları’da siz değerli kullanıcılarını ve ziyaretçilerini beklemektedir, Sohbet odalarımıza giriş yapan edirneli üyelerimize ücretsiz gold üyelik ve görev vermekteyiz veya oda sahibi olmak isteyen edirneli ziyaretçilerimize ücretsiz vip sohbet odası hediye etmekteyiz, Gold üyelik ve görev alan arkadaşlardan herhangi bir beklentimiz yok fakat ücretsiz oda sahibi olan arkadaşlar bu odalara en az 5 arkadaşını davet etmekte ve bu 5 arkadaşına kendi odasında görev yapması için görev yazmak zorundadır.Gold üyelik ve görev alan arkadaşlar’ın online süreleri yüksek olduğu taktirde kendilerine sitemizin dizayn sorumluları tarafından ücretsiz flash nick tasarımı’da yapılacaktır.

Sizlerde huzurun, güvenin ve gizliliğin ön planda tutulduğu bu ortamda aradığınız özelliklere sahip üyeler ile web camda sohbet edip edirne’de buluşmak istiyorsanız pek fazla geç kalmış sayılmazsınız, 5 aydır kesintisiz hizmet veren canlı sohbet odalarımız’da sizlerde bir kaç saniyenizi ayırıp üye olduktan sonra hemen sohbet etmeye başlıyabilirsiniz.Sohbetgen ailesi olarak değerli edirne halkına hayırlı günler ve edirneden sohbet odalarımıza giriş yapan edirneli dosylarımızada hoş sohbetler dileriz.

Edirne ilimiz hakkında temel bilgiler;

Edirne Seslisohbet Odaları

2014 yılında yapılan son nüfus sayımına göre 165.979’binlik bir nufusa sahip olan Edirne ilimiz Marmara bölgesi’nin Trakya kesiminde yer almaktadır, Yunanistan ve Bulgaristan ülkelerine komşu olan bu ilimiz 844 km2‘lik bir yüz ölçüme sahiptir,Edirne ilimizin posta kodu 22100, il alan kodu 0284, il plaka kodu ise 22’dir.Belediye başkanı Recep GÜRKAN, Kaymakam’ı ise Dursun Ali ŞAHİN’dir.

Edirne’nin Tarihi

Bazı kaynaklardan edindiğimiz bilgiler doğrultusun’da Edirne’ye ve civarına ilk yerleşenler trak kabilelerinden odrisler ve bettegerilerdir.Yaygın görüşe göre günümüzde Edirne’nin bulunduğu Meriç ile Tunca nehirlerinin birleştiği yere Odrisler tarafından, Odris veya Odrisia adı verilen açık bir şehir veya pazar yeri kurulmuştu.[3] MÖ 1400-1200 yılları arasında bölge Akaların eline geçti ve bu dönemden sonra “polis” hâline getirildi.[3] Ahameniş İmparatoru I. Darius’un MÖ 510’larda yıllarında İskitler üzerine düzenlediği sefer sırasında bölge Pers hakimiyetine girdi.[3] MÖ 460 yılında I. Teres hükümdarlığında bağımsızlığını ilan eden Odrisler, tekrardan bölgenin hakimi oldu.[4]MÖ 340 yılında II. Filip hükümdarlığındaki Makedonların eline geçen yerleşim yeri, bu dönemde Orestia adıyla anılmaya başlandı.[3] Bölge, daha sonraları Kelt istilalarına da uğradı.[3] Makedonların kontrolündeki Orestia, MÖ 168’de Romalıların eline geçti.[3] Roma İmparatoru Hadrianus’un MÖ 123-124 yılları arasında gerçekleştirdiği doğu seyahati sırasında adı Hadrianapolis olarak değiştirilen Orestia’ya şehir statüsü verildi.[5] Roma İmparatorluğu’nun 395 yılında ikiye ayrılmasının ardından Bizans İmparatorluğu’nun kontrolünde kalan Hadrianapolis, bu dönemde Got, Hun, Peçenek, Avar ve Bulgar saldırılarına maruz kaldı.[5]

813 yılında Bulgaristan Hanı Krum tarafından ele geçirilen şehir,[6] Krum’un ölümü sonrasında tahta geçen Omurtag’ın Bizans İmparatoru V. Leo arasında 815 yılında yapılan antlaşmayla birlikte iki devlet arasında otuz yıllık barış sağlanırken şehrin kontrolü Bizans İmparatorluğu’na bırakıldı.[7]

1000’li yıllarda şehir, birkaç defa Peçenek ve Kuman saldırısına uğrasa da Bizans İmparatorluğu kontrolünde kaldı.[8] Haçlı Seferleri sırasında çeşitli saldırılara uğrarken, Latin İmparatorluğu kontrolüne giren şehirde Bulgarlarla 1205’te yapılanmuharebede Latinler mağlup oldu. Latin İmparatorluğu’nın 1261 yılında yıkılması sonrasında Hadrianapolis Bulgarların yönetimine girdi. Farklı kaynaklara göre 1361-1371 yılları arasında değişiklik gösteren süreçte şehir Osmanlı İmparatorluğu topraklarınakatıldı.[9] Türklerin eline geçince adı Edirne olarak değişen ve daha sonradan Osmanlı İmparatorluğu’na başkentlik yapan şehir, 1453’te İstanbul’un başkent olmasından sonra da önemini kısmen yitirse de, padişahların gözde yerlerinden biri ve canlı bir ticari ve idari merkez olarak kalmıştır. 18. yüzyılda yangınlar ve depremle sarsılan kentin gelişimine en büyük darbeyi, bir zamanlar avantaj teşkil eden Balkanlara açılan kapı olma niteliğinin Osmanlı İmparatorluğu’nun gerilemeye başlamasıyla dezavantaja dönüşmesi vurmuştur. Yabancı işgalini ilk olarak 1828-29 yılındaki Osmanlı-Rus harbinde yaşayan şehir, 93 Harbi’nde (1877-1878) tekrar Ruslar, Balkan Harbi’nde (1912-1913) ise Bulgarlar tarafından işgal edilmiştir. Birinci Balkan Savaşından sonra kabul edilen barış anlaşmasıyla Bulgaristan’a geçen kent, daha anlaşmanın mürekkebi kurumadan patlak veren İkinci Balkan Savaşından sonra tekrar Türk topraklarına katılmıştır. I. Dünya Savaşı’ndan Osmanlı İmparatorluğu’nun yenilgiyle çıkmasının ardından Edirne, Temmuz 1920’de Yunan işgaline uğramış, Kurtuluş Savaşı’nın başarıyla sonuçlanmasıyla 25 Kasım 1922’de (Edirne’nin Kurtuluşu) nihai olarak Türk egemenliğine girmiş ve Lozan Antlaşması’yla Yunanistan’dan savaş tazminatı olarak geri alınan Karaağaç’ın 15 Eylül 1923’te Türkiye’ye katılmasıyla ilin sınırı bugünkü halini almıştır.

Edirne ilimiz hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak isterseniz aşağıdaki kaynakça bölümünden vikipedia’yı ziyaret edebilirsiniz.Edirne’nin coğrafi yapısı, Genel nüfus bilgileri, Tam ve geniş kapsamlı tarihi bilgileri ve diğer tüm bilgilere aşağıdaki bölümden ulaşabilirsiniz.

Kaynakçahttps://tr.wikipedia.org/wiki/Edirne

Edirne seslisohbet odaları ailesi olarak siz değerli edirne halkını aramızda görmekten memnuniyet duyarız, Edirnenin sesini dünyaya duyurmak ve özgürce arkadaşlıklar kurmak istiyorsanız bir tık kadar uzağınızdayız…


Bunlarada Göz Atabilirsiniz.

SohbetGen

1979 Malatya Doğumlu, Web tasarım, Arama motoru optimizasyonu ( SEO ), Logo ve Grafik tasarım alanlarında uzman, 2010 yılı itibariyle Antalya/Kemer ilçesinde ikamet etmekte.

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir